Nová Tesla Model S odhalila další detaily. S klasickým volantem se už nespokojila

Inovovaná Tesla Model S ukazuje detaily nového interiéru a lehké retuše zvenku. Velmi podobné prvky se pak promítly i do SUV Model X.

Aktualizovaná Tesla Model S odhalila další detaily. Zvenku se toho na první pohled moc nezměnilo, ale uvnitř už je to jiná písnička. Model S má nový infotainment o úhlopříčce 17 palců, který je nyní uspořádaný vertikálně a dá se naklánět do stran. Má rozlišení 2200 na 1300 pixelů, jasnější barvy a lepší odezvu na jednotlivé úkony.

Nového displeje si ale všimnete asi až potom, co přestanete zírat na nový volant, který se nápadně podobá volantu seriálového vozu KITT ze seriálu Knight Rider. U Tesly to ale zas až taková novinka není, volant s velmi podobným tvarem se ukázal již u konceptu Roadster, o kterém bychom se mimochodem letos měli také něco nového dozvědět.

Tesly budou konečně umět jezdit úplně samy. Už začátkem příštího roku

Tesly budou konečně umět jezdit úplně samy. Už začátkem příštího roku

Na multifunkčním volantu si můžete všimnout dotykově ovládaných směrových světel i spínač hlasového ovládání. Nejsou pod ním tedy žádné páčky. Standardní výbavou je pak třízónová klimatizace či odvětrávané přední sedadlo. Cestující vzadu mají nyní více místa a opěrku s možností bezdrátového nabíjení.

Nelze si nevšimnout ani velkého displeje na konci středového tunelu pro zadní sedadla s možností hraní her, jehož software prý stačí i dnešním konzolím. O reprodukci audia se stará 22 reproduktorů s celkovým výkonem 960 wattů. Zvenku pak dostala Tesla Model S lehké designové retuše a optimalizovanou aerodynamiku.

Britové a Němci pracují na tichém pohřebáku. Základem bude Tesla Model S

Britové a Němci pracují na tichém pohřebáku. Základem bude Tesla Model S

Standardem je Tesla Model S Long Range s odhadovaným dojezdem na jedno nabití 663 kilometrů, zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a maximální rychlostí 250 km/h stojí dle českého konfigurátoru minimálně 2.449.900 Kč. Dlouho očekávaná verze Plaid s výkonem 1020 koní z třech elektromotorů pak ujede na jedno nabití 628 km.

Své zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,1 sekundy a maximální rychlost 320 km/h vám přenechá za 3.304.900 Kč. Vrcholem nabídky je Model S Plaid+ s výkonem přesahujícím 1100 koní, maximálkou 320 km/h a odhadovaným dojezdem přes 840 km. Za nejnadupanější sedan Tesly dáte ale minimálně 3.789.900 Kč. Výroba začne v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Tohle je nejojetější Tesla na světě. Němec už v Modelu S najel přes 1,2 milionu km

Tohle je nejojetější Tesla na světě. Němec už v Modelu S najel přes 1,2 milionu km

Standardní varianta by se k zákazníkům měla dostat v září, verze Plaid pak na konci roku. U všech modelů platí příplatek 42.700 Kč za jinou než bílou barvu, 128.000 korun za 21palcová kola v designu Arachnid, 57.000 korun za jiný než černý interiér a 200.000 korun za rozšířenou funkci Autopilot, která aktuálně umí třeba automatické parkování, automatické řízení na dálničních sjezdech či si vás auto najde na parkovišti.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

včera | Jiří Baborský | 65 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků