Nová studie Renaultu říznutá kyberpunkem otevírá dveře novému modelu. Zaujme vás?

Koncepty Renaltu byly vždy zajímavé. Nyní ukazuje nové městské SUV pro Indii, které se podívá i na vybrané trhy mimo ni.

Renualt naznačil své zbrusu nové SUV, se kterým hodlá vstoupit na indický trh a doplnit tak současnou nabídku modelů Duster, Kwid a Triber. Novinka pojmenovaná Kiger se vedle Indie podívá i na další vybrané trhy, zdali však mezi nimi budou i některé evropské zatím nebylo upřesněno.

Designér si představil BMW M4 v terénní úpravě. Výsledek vypadá fantasticky!

Designér si představil BMW M4 v terénní úpravě. Výsledek vypadá fantasticky!

Kiger je prozatím studií, na jejíž základech nový model vznikne. Je výsledkem společnou prací francouzského a indického designerského oddělení značky. Kiger je malým expresivním SUV se světlou výškou 210 mm, zesíleným podvozkem, zajímavými tvary a 19palcovými koly.

,,Spolupráce francouzských a indických designérů bylo tím nejlepším způsobem, jak uspokojit potřeby a očekávání klientely, která nachází stále větší zalíbení ve stylu, dynamice a inovaci. Stejně jako u modelu Triber, i nyní opět dokazujeme naši schopnost inovovat a nabízíme nový model s dvojí osobností, do města i mimo něj. Prototyp ZHBC (Kiger) je modelu, který budeme v budoucnu vyrábět, velice blízký.” uvedl Laurens van den Acker, výkonný viceprezident designu Groupe Renault.

Jak dnes vznikají a co ukrývají moderní sedadla? Škoda odhalila detaily z vývoje

Jak dnes vznikají a co ukrývají moderní sedadla? Škoda odhalila detaily z vývoje

Stylovou, skoro až cyberpunkovou tvář konceptu Renault vystihl například zelenou barvou Aurora borealis, která se mění podle světla a úhlu pohledu a také zajímavými doplňky. Hotový produkt bude cílit na zákazníky segmentu B, který představuje 51 % indického trhu. Kdy přesně se hotový vůz ukáže a zdali se podívá i na náš trh je zatím otázkou času.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Dnes je díky spojení s Nissanem třetí největší autoskupinou na světě.

Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

včera | Jan Mička | 37 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků