Nová Škoda Vision 7S bude největší revolucí Škody pod křídly VW. Má dva režimy interiéru a odveze až 7 osob

Nová Škodovka bude praktický elektromobil z udržitelných materiálů s dětskou sedačkou na středovém tunelu.

Škoda Auto plánuje představit nový koncept ze série Vision, který nám vždy naznačí její budoucí směřování. Novinka ponese název Vision 7S a jak již název napovídá, půjde o auto pro sedm osob. Společně s tímto oznámením máme také první skicu, která ukazuje pohled na interiér shora, kde vidíme čtyři dospělé, dvě děti a jednoho kojence na dětské autosedačce, trochu nezvykle zabudované na středové konzoli.

Právě zabudovaná autosedačka je jedním z budoucích Simply Clever prvků. Její umístění je bráno jako to nejbezpečnější ve voze. K dalším prvkům se řadí posuvné prvky v interiéru. Škodu čekají v dohledné době jisté proměny a jejich součástí je také nový designový jazyk. Všimněte si třeba hluboké palubní desky, širokého středového tunelu a obdélníkového volantu. Ambientní osvětlení pak umí ukazovat i stav nabití vozu. Ano, jde o elektromobil.

Středová opěrka má dotykové ovládání s haptickou odezvou pro dotykovou obrazovku. Ovládání s haptickou odezvou bychom pak měli najít také na výplních dveří. Opěradla předních sedadel jsou vybavena držáky na multimediální zařízení pro cestující ve druhé a třetí řadě. Nachází se zde také integrované batohy.

V režimu Jízda budete mít vše na svém místě tak, jak jste dnes zvyklí. Druhý režim Relax se dá aplikovat při odpočinku nebo při nabíjení a volant s přístrojovou deskou se při něm odsunou dopředu, zatímco se přední sedadla posunou o kousek dozadu. Nový designový jazyk nás samozřejmě čeká i zvenku, ostatně Škoda jej oznámila již v tomto březnu. Na bližší informace a další fotografie si ale budeme muset ještě počkat.

Galerie doplněna o fotografie ze Škoda designového centra a model Enyaq iV.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (49) Další článek: Nový Hyundai Ioniq 6 oficiálně: Přes 600 kilometrů na jedno nabití a stovka za 5,1 sekundy!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,