Škoda Superb v ohrožení. Přesun do Turecka znamená výrobu u jiné značky

Škodovácký závod v Kvasinách je tradičním místem výroby vlajkové lodi Superb. Teď se ale znova objevují zprávy, že by se produkce nové generace mohla přesunout do zahraničí.

Závod Škody Auto v Kvasinách je už tradičním domovem modelu Superb. Model zde vznikal od jeho moderního počátku a produkce vlajkové lodi tu probíhá dodnes. Přestože ale mateřský koncern Volkswagen už dříve prohlásil, že situace zůstane beze změn a rovněž následovník současné generace Superbu bude vyráběn v Kvasinách, nejnovější zprávy zas tak jednoznačné nejsou.

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Týdeník odborové organizace Kovo Škoda Auto totiž přinesl informace, že u takzvaného projektu Beta, který označuje vznik nového Superbu i jeho dvojčete Volkswagenu Passat, stále není koncern rozhodnut o místě výroby obou aut. Podniková rada v Kvasinách se tedy obává o ztrátu významné modelové řady, kterou popisuje jako DNA celého závodu.

Podle informací předsedy podnikové rady Jaroslava Povšíka tedy stále není jasné, zda bude projekt nového Superbu a Passatu přidělen do Kvasin. Nově se má totiž uvažovat o výrobě na Slovensku nebo v rámci chystaného koncernového závodu, který ale stále nemá přesné místo vzniku – mluví se o Turecku či Bulharsku.

Nová Škoda Superb odhaluje ceny a výbavu. Zbavila se základu a je levnější

Nová Škoda Superb odhaluje ceny a výbavu. Zbavila se základu a je levnější

Rozhodnutí o projektu má nicméně padnout do konce tohoto měsíce. Pro podnikovou radu to však nejsou zrovna pozitivní zprávy, jelikož četné úpravy a modernizace závodu již mají počítat s přidělením projektu Beta do Kvasin. V případě přesunutí výroby do nového závodu v Turecku či Bulharsku by už přitom Superb nevznikal v oficiálním závodě Škody, ale víceznačkové továrně koncernu VW.

V komentáři podnikové rady Kvasin je ztráta produkce Superbu označována za zásadní demotivaci pro místní zaměstnance. V březnu letošního roku továrna slavila výrobní jubileum, když z výrobní linky sjel už půl miliontý kus Superbu třetí generace. V tuto chvíli se bude závod soustředit na produkci nedávno odhalené modernizace vlajkové lodi.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 61 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků