Škoda Superb v ohrožení. Přesun do Turecka znamená výrobu u jiné značky

Škodovácký závod v Kvasinách je tradičním místem výroby vlajkové lodi Superb. Teď se ale znova objevují zprávy, že by se produkce nové generace mohla přesunout do zahraničí.

Závod Škody Auto v Kvasinách je už tradičním domovem modelu Superb. Model zde vznikal od jeho moderního počátku a produkce vlajkové lodi tu probíhá dodnes. Přestože ale mateřský koncern Volkswagen už dříve prohlásil, že situace zůstane beze změn a rovněž následovník současné generace Superbu bude vyráběn v Kvasinách, nejnovější zprávy zas tak jednoznačné nejsou.

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Týdeník odborové organizace Kovo Škoda Auto totiž přinesl informace, že u takzvaného projektu Beta, který označuje vznik nového Superbu i jeho dvojčete Volkswagenu Passat, stále není koncern rozhodnut o místě výroby obou aut. Podniková rada v Kvasinách se tedy obává o ztrátu významné modelové řady, kterou popisuje jako DNA celého závodu.

Podle informací předsedy podnikové rady Jaroslava Povšíka tedy stále není jasné, zda bude projekt nového Superbu a Passatu přidělen do Kvasin. Nově se má totiž uvažovat o výrobě na Slovensku nebo v rámci chystaného koncernového závodu, který ale stále nemá přesné místo vzniku – mluví se o Turecku či Bulharsku.

Nová Škoda Superb odhaluje ceny a výbavu. Zbavila se základu a je levnější

Nová Škoda Superb odhaluje ceny a výbavu. Zbavila se základu a je levnější

Rozhodnutí o projektu má nicméně padnout do konce tohoto měsíce. Pro podnikovou radu to však nejsou zrovna pozitivní zprávy, jelikož četné úpravy a modernizace závodu již mají počítat s přidělením projektu Beta do Kvasin. V případě přesunutí výroby do nového závodu v Turecku či Bulharsku by už přitom Superb nevznikal v oficiálním závodě Škody, ale víceznačkové továrně koncernu VW.

V komentáři podnikové rady Kvasin je ztráta produkce Superbu označována za zásadní demotivaci pro místní zaměstnance. V březnu letošního roku továrna slavila výrobní jubileum, když z výrobní linky sjel už půl miliontý kus Superbu třetí generace. V tuto chvíli se bude závod soustředit na produkci nedávno odhalené modernizace vlajkové lodi.

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

dnes | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků