Nová Škoda Superb se už rýsuje. Interiér bude velký krok vpřed, stejně tak motory

Na novou generaci Superbu si ještě chvíli počkáme, už nyní ale máme dobrou představu, co čekat.

Kamuflované prototypy nové generace Škody Superb už byly přistiženy při testování a od ruského webu Kolesa.ru jsme se nedávno mohli podívat i na její možnou podobu (viz galerie). S příjezdem až v roce 2023 nicméně míří na veřejnost i další zajímavé technické informace o čtvrté generaci populárního modelu.

Zatímco šéf Škody Thomas Schäfer již dříve potvrdil, že nová generace přijede opět jako liftback i kombi, britskému Auto Expressu v posledním rozhovoru také sdělil, že velkým krokem dopředu bude interiér Superbu. Kompletně nová architektura, která si podle Schäfera udrží i fyzické voliče a tlačítka, si poté najde cestu do druhé generace Kodiaqu.

Některé prvky si ale Superb v kabině vypůjčí také z elektrického Enyaqu iV. Schäfer nicméně dodal, že i nadále musí být interiér modelu „funkční, přehledný a uživatelsky přívětivý“. Co se týče prostoru uvnitř, očekává se, že Superb opět vyroste, aby se v nabídce dále odlišil od poslední Octavie. Proporcemi má liftback nabídnout výrazněji se svažující záď.

Pod kapotou dojde na hromadné nasazení mild-hybridní techniky, a to v rámci posledního vývojového stupně spalovacích motorů koncernu VW s výhledem na emisní normu Euro 7 (od 2025). V nové generaci si Superb udrží také plug-in hybridní variantu, ačkoliv oproti stávajícímu ústrojí se čtyřválcem 1.4 TSI dostane nejnovější 1.5 TSI společně s větší baterií, která nabídne dojezd čistě na elektřinu až kolem 100 km.

Výroba nového Superbu už nebude probíhat jako doposud v českých Kvasinách, ale přestěhuje se do závodu koncernu VW v Bratislavě, kde bude model vznikat boku nové generace Passatu.

Škoda Superb

Škoda Superb je vlajkovou lodí značky Škoda. Na prodloužené koncernové platformě nabízí bezkonkurečně nejlepší prostor pro nohy ve střední třídě a boduje i systémem Twindoor.

Facelift 2019 • Hybridní plug-in • První jízda Superb Scout • Ceník a výbava • Test Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 • Škoda Superb iV vs. VW Passat GTE

Diskuze (31) Další článek: Toyota staví cool obytňák na základě pick-upu Tacoma. Inspirovala se v minulosti

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Octavia na Heureka.cz