Nová Škoda Superb se představí v Ženevě, bude i kombík

Škoda oficiálně potvrdila, že novou generaci sedanu střední třídy Superb představí již na jaře příštího roku na autosalonu v Ženevě. Tato informace málokoho překvapí, první špionážní snímky prakticky hotové Škody Superb II se objevily již začátkem letošního roku, jde však o první oficiální vyjádření automobilky k datu představení nového modelu. Doposud toho Škoda o novém Superbu mnoho neřekla, žrejmě aby neohrozila prodeje současné generace vozu. Ty ale beztak nejsou oslnivé. Zatímco automobilka jako celek vykazuje růst prodejů o 13 procent a hlavně Octavie s Roomsterem se prodávají velmi dobře, prodeje Superbu v jednotlivých měsících meziročně stagnují či klesají. O tom, že nový model situaci zvrátí, snad ani nemáme pochyb, trh na poslední nové škodovky reaguje nadšeně, ať už jsou jakékoli.

Ještě zajímavější informací je, že krátce po představení Superbu ve verzi sedan bude následovat i uvedení verze kombi. Kombík v modelové řadě Superb doposud zcela chyběl a není pochyb o tom, že zejména na některých trzích (ano, myslíme třeba ten český) to jeho popularitě zrovna neprospělo. Sedan znamená žádný odpočet DPH a žádný nákup stavebního materiálu cestou z práce, takové minusy český trh neodpouští. S novou generací již Škoda vedle nešlápne a kombík Superbu nabídne záhy. Stát by se tak mělo již na autosalonu v Paříži v příštím roce. Pokud se vám tak krátký odstup v představení obou variant nezdá, pak připomeňme, že kombi verze nové Fabie se veřejnosti také ukázala půl roku po představení hatchbacku, u Superbu navíc hraje tomuto scénáři do karet fakt, že Škoda na trhu žádný tak velký kombík dnes nemá a nemá tedy ani důvod s nasazením Superbu Combi otálet.

Pro úplnost dodejme, že těmito dvěma novinkami zaměstnancům Škody Auto perný rok neskončí. Ještě v roce 2008 se totiž má začít vyrábět nový model Yeti, který by se měl lidem poprvé ukázat v roce 2009, opět v Ženevě.

Klepněte pro větší obrázek
Starší špionážní snímek Škody Superb  Zdroj: Blesk

Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků
Minitest Volvo S90 D4 Polestar: První Volvo z Číny je tady!

Volvo S90 D4 Polestar (minitest)

Otestovali jsme Volvo S90 s prostřední dieselovou motorizací. Vyplatí se tovární "tuning" od Polestar?

9.  1.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků