Nová Škoda Superb poprvé v pohybu (video)

Škoda v Ženevě představila novou generaci své vlajkové lodi Superb, které jsme se důkladně věnovali v našem detailním představení. Dnes si ji můžete prohlédnout na prvním videu, s anglickým komentářem. Ten nepraví nic zásadního, ale je úderným shrnutím všeho podstatného a pokud by vám angličtina dělala potíže, přikládáme i český překlad.

Nová Škoda Superb si právě odbývá svou světovou premiéru na autosalonu v Ženevě. Nová vlajková loď kombinuje užitkovost s elegancí, cílem druhé generace je dostat se na špičku v rámci střední třídy hlavně s ohledem na vnitřní prostor. Pro pohon Superbu Škoda nabízí po třech benzínových a dieselových motorech, přičemž jejich výkon začíná na 105 a končí na 285 koních. Navíc se v nabídce objevují nové prvky výbavy jako je plně elektronicky ovládaná klimatizace, automatizovaný parkovací systém a adaptivní světlomety přispůsobující se aktuální rychlosti. Superb je nyní opravdu hodnotný a skvostný automobil. Jeho délka je 4,84 m, což je o 3,5 cm více, než u už tak velkého předchozího modelu. Také o skoro 2 cm povyrostl do šířky. Ze strany je jasně viditelné, že si mnohé vypůjčil od VW Phaetonu a příď těží z typicky robustní firemní podoby. Dvoubarevný interiér je laděn v souladu s firemními trendy a můžeme v něm nalézt vylepšené prvky jako výdechy klimatizace s chromovými rámečky. Co se prostornosti týče je Superb opravdu na vrcholu - prostorný vpředu a obrovský vzadu. A složíte-li sedadla, Superb se změní v dodávku.
Bezpečnostní výbava zahrnuje až 9 airbagů, u prodejců ho můžete očekávat už toto léto.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků