Nová Škoda Superb poprvé v pohybu (video)

Škoda v Ženevě představila novou generaci své vlajkové lodi Superb, které jsme se důkladně věnovali v našem detailním představení. Dnes si ji můžete prohlédnout na prvním videu, s anglickým komentářem. Ten nepraví nic zásadního, ale je úderným shrnutím všeho podstatného a pokud by vám angličtina dělala potíže, přikládáme i český překlad.

Nová Škoda Superb si právě odbývá svou světovou premiéru na autosalonu v Ženevě. Nová vlajková loď kombinuje užitkovost s elegancí, cílem druhé generace je dostat se na špičku v rámci střední třídy hlavně s ohledem na vnitřní prostor. Pro pohon Superbu Škoda nabízí po třech benzínových a dieselových motorech, přičemž jejich výkon začíná na 105 a končí na 285 koních. Navíc se v nabídce objevují nové prvky výbavy jako je plně elektronicky ovládaná klimatizace, automatizovaný parkovací systém a adaptivní světlomety přispůsobující se aktuální rychlosti. Superb je nyní opravdu hodnotný a skvostný automobil. Jeho délka je 4,84 m, což je o 3,5 cm více, než u už tak velkého předchozího modelu. Také o skoro 2 cm povyrostl do šířky. Ze strany je jasně viditelné, že si mnohé vypůjčil od VW Phaetonu a příď těží z typicky robustní firemní podoby. Dvoubarevný interiér je laděn v souladu s firemními trendy a můžeme v něm nalézt vylepšené prvky jako výdechy klimatizace s chromovými rámečky. Co se prostornosti týče je Superb opravdu na vrcholu - prostorný vpředu a obrovský vzadu. A složíte-li sedadla, Superb se změní v dodávku.
Bezpečnostní výbava zahrnuje až 9 airbagů, u prodejců ho můžete očekávat už toto léto.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků