Nová Škoda Superb poprvé v pohybu (video)

Škoda v Ženevě představila novou generaci své vlajkové lodi Superb, které jsme se důkladně věnovali v našem detailním představení. Dnes si ji můžete prohlédnout na prvním videu, s anglickým komentářem. Ten nepraví nic zásadního, ale je úderným shrnutím všeho podstatného a pokud by vám angličtina dělala potíže, přikládáme i český překlad.

Nová Škoda Superb si právě odbývá svou světovou premiéru na autosalonu v Ženevě. Nová vlajková loď kombinuje užitkovost s elegancí, cílem druhé generace je dostat se na špičku v rámci střední třídy hlavně s ohledem na vnitřní prostor. Pro pohon Superbu Škoda nabízí po třech benzínových a dieselových motorech, přičemž jejich výkon začíná na 105 a končí na 285 koních. Navíc se v nabídce objevují nové prvky výbavy jako je plně elektronicky ovládaná klimatizace, automatizovaný parkovací systém a adaptivní světlomety přispůsobující se aktuální rychlosti. Superb je nyní opravdu hodnotný a skvostný automobil. Jeho délka je 4,84 m, což je o 3,5 cm více, než u už tak velkého předchozího modelu. Také o skoro 2 cm povyrostl do šířky. Ze strany je jasně viditelné, že si mnohé vypůjčil od VW Phaetonu a příď těží z typicky robustní firemní podoby. Dvoubarevný interiér je laděn v souladu s firemními trendy a můžeme v něm nalézt vylepšené prvky jako výdechy klimatizace s chromovými rámečky. Co se prostornosti týče je Superb opravdu na vrcholu - prostorný vpředu a obrovský vzadu. A složíte-li sedadla, Superb se změní v dodávku.
Bezpečnostní výbava zahrnuje až 9 airbagů, u prodejců ho můžete očekávat už toto léto.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků