Nová Škoda Superb poprvé v pohybu (video)

Škoda v Ženevě představila novou generaci své vlajkové lodi Superb, které jsme se důkladně věnovali v našem detailním představení. Dnes si ji můžete prohlédnout na prvním videu, s anglickým komentářem. Ten nepraví nic zásadního, ale je úderným shrnutím všeho podstatného a pokud by vám angličtina dělala potíže, přikládáme i český překlad.

Nová Škoda Superb si právě odbývá svou světovou premiéru na autosalonu v Ženevě. Nová vlajková loď kombinuje užitkovost s elegancí, cílem druhé generace je dostat se na špičku v rámci střední třídy hlavně s ohledem na vnitřní prostor. Pro pohon Superbu Škoda nabízí po třech benzínových a dieselových motorech, přičemž jejich výkon začíná na 105 a končí na 285 koních. Navíc se v nabídce objevují nové prvky výbavy jako je plně elektronicky ovládaná klimatizace, automatizovaný parkovací systém a adaptivní světlomety přispůsobující se aktuální rychlosti. Superb je nyní opravdu hodnotný a skvostný automobil. Jeho délka je 4,84 m, což je o 3,5 cm více, než u už tak velkého předchozího modelu. Také o skoro 2 cm povyrostl do šířky. Ze strany je jasně viditelné, že si mnohé vypůjčil od VW Phaetonu a příď těží z typicky robustní firemní podoby. Dvoubarevný interiér je laděn v souladu s firemními trendy a můžeme v něm nalézt vylepšené prvky jako výdechy klimatizace s chromovými rámečky. Co se prostornosti týče je Superb opravdu na vrcholu - prostorný vpředu a obrovský vzadu. A složíte-li sedadla, Superb se změní v dodávku.
Bezpečnostní výbava zahrnuje až 9 airbagů, u prodejců ho můžete očekávat už toto léto.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků