Nová Škoda Superb na dalších fotkách. Poprvé dorazí i ve verzi pro chalupáře

Škoda již odpočítává poslední dny do představení modernizovaného Superbu. Vypouští tak do světa další upoutávku a rovněž jednu zajímavou informaci.

Očekávaná modernizace Škody Superb se nám pomalu odhaluje a nejnovější video krátce ukazuje řadu detailů omlazeného modelu. Kromě světelné show s novými full-LED Matrix světlomety nám ovšem Škoda prozrazuje jednu mnohem zajímavější novinku. Poprvé bude totiž Superb třetí generace nabízen i ve známé robustní verzi Scout.

Tradičního „oplastování“ a zvýšení podvozku se tedy v modelové řadě Škody dočká i vylepšený Superb. Očekávali bychom, že tradičně bude tato výbava ponechána výhradně praktičtějšímu Superbu Combi. Z upoutávky lze však také zahlédnout loga výbavy Laurin & Klement, která bude nadále vrcholnou specifikací modelu Superb.

Nová Škoda Superb ukázala revoluční světla. Vzadu předvede pořádnou show

Nová Škoda Superb ukázala revoluční světla. Vzadu předvede pořádnou show

Co se týče zmíněného osvětlení, půjde o výbavu full-LED Matrix světlomety, které budou u Škodovky slavit premiéru. Ultimátní balíček perfektní světelnosti ponese nápis „Škoda Crystal Lighting“. Díky šikovnému rozmístění LED modulů se můžete těšit na animace při zamykání a odemykání vozidla. Ostatně jak už to známe u dalších vozů koncernu VW.

Příď Superbu nakonec projde lehkou kosmetickou úpravou. Světlomety budou mít nový tvar a změny se dočká i spodní část předního nárazníku s novými mlhovkami. Stejně jako u modelu Scala za zádi nenajdeme klasické logo automobilky, ale nápis Škoda, který by měly mít všechny modely značky s nástupem verzí modelového roku 2020 (přelom května a června 2019).

Škoda poprvé ukázala elektrické Citigo. Premiéru bude mít při MS v hokeji 2019!

Škoda poprvé ukázala elektrické Citigo. Premiéru bude mít při MS v hokeji 2019!

S představením modernizace Superbu se poprvé ukáže i jeho plug-in hybridní verze, kterou během prezentace doplní i nové plně elektrické eCitigo. Vše dohromady plánuje Škoda představit již tento čtvrtek 23. května v Bratislavě, tedy během právě probíhajícího Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 193 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků