Škoda Octavia IV už v ČR podstoupila první tuning. Tento kousek má 196 koní

I nová Octavia se už dočkala prvních úprav od expertů z BSR. Nejprve došlo na zvýšení výkonu u dieselu 2.0 TDI.

Již od dubna letošního roku brázdí české silnice zcela nová Škoda Octavia, která byla jako vůbec první na světě vylepšena nově vyvinutým tuningovým kitem od švédské společnosti BSR. Úprava proběhla u českého zastoupení dílny a zaměřila se na standardní naftovou motorizaci 2.0 TDI s automatem DSG.

Škoda ukázala zřejmě nejhezčí verzi nové Octavie. Máme v ní vidět také prvky kupé

Škoda ukázala zřejmě nejhezčí verzi nové Octavie. Máme v ní vidět také prvky kupé

Zatímco sériově má tato motorizace Octavie udávaných 150 koní (110 kW) a 360 N.m točivého momentu, po aplikaci BSR Performance Softwaru byl výkon liftbacku zvýšen na 196 koní (144 kW) a 438 N.m. A jak dodává úpravce, to všechno při průměrné spotřebě paliva do 5 l/100km.

BSR ukazuje, jak vylepšit Kodiaq RS TDI. Teď má skoro 300 koní a nový podvozek

BSR ukazuje, jak vylepšit Kodiaq RS TDI. Teď má skoro 300 koní a nový podvozek

Výsledné parametry výkonu po provedeném vylepšení mají dodat vozu zcela nový charakter v celém spektru otáček, obzvláště ve středním a vyšším pásmu. Součástí ceny kitu je rovněž posunutí el. omezovače maximální rychlosti na 275 km/h.

BSR upřesňuje, že tuningový kit je vhodný pro všechny pohonné varianty (2WD, 4WD a manuální či automatické převodovky). Úpravu výkonu tak určitě bude nabízet pro stále se rozšiřující nabídku motorizací nové Octavie. Software je vždy přizpůsoben konkrétní konfiguraci.

TEST Škoda Octavia Combi 1.5 TSI ACT (110 kW): Půjde to někdy ještě lépe?

TEST Škoda Octavia Combi 1.5 TSI ACT (110 kW): Půjde to někdy ještě lépe?

Teď už stačí vědět jen cenu. K takřka dvěma stovkám koní se tedy zákazník dostane za 16.603 Kč, přičemž tato cena je po současné akci, která cenu zvýhodňuje o 20 % z původních 20.753 Kč. K úpravě dodává BSR v ceně i svou tuning záruku a rovněž záruku na pohonné ústrojí kryjící případné škody na hnacím traktu, které by nebyly kryty výrobcem či prodejcem vozidla.

Galerie doplněna o standardní Škodu Octavia liftback.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků
První jízda s ostrým Fordem Puma ST: Už jsme si potykali, zanechal hluboký dojem

Ford Puma ST

Český Ford přivezl prvních pár kousků ostrého modelu Puma ST. Měli jsme možnost se s jedním z nich projet a nyní se podělíme o první dojmy.

16.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 52 příspěvků