Nová Škoda Octavia už se rýsuje. Bude to hybrid s technikou Golfu

Na zcela novou generaci Octavie si sice ještě nějaký ten čas počkáme, už nyní se však objevují zajímavé podrobnosti o její technice. Mild-hybridní pohon je tak v českém bestselleru docela pravděpodobný.

S informacemi o již čtvrté generaci modelu Octavia přichází britský Auto Express. Vedoucí prodeje a marketingu Škody Auto Alan Favey magazínu potvrdil, že ačkoliv se nyní automobilka zaměřuje na prudké rozšíření nabídky vozů kategorie SUV, nová Octavia si v modelové řadě nadále udrží pevné místo a populární liftback se v budoucnu do důchodu zajisté nechystá.

V nabídce Škody totiž bude propagovat nejnovější techniku koncernu VW, přesněji novinky chystané u nové, osmé generace Volkswagenu Golf, na jehož základě bude Octavia postavena. Vylepšená platforma MQB již Golfu zajistí možnost zástavby mild-hybridního a plug-in hybridního pohonu.

Škoda Karoq je už také sportovní. Sportline dostal úplně nový motor

Škoda Karoq je už také sportovní. Sportline dostal úplně nový motor

Nová Octavia by proto mohla na trh přijít taktéž ve formě mild-hybridu se 48V sítí a malým pomocným elektromotorem, který by spalovací jednotce ulehčil práci, snížil spotřebu i tvorbu škodlivých emisí.

Podobně jako u nového Golfu se mluví rovněž o plug-in hybridní variantě s možností nabíjení přímo ze zásuvky a čistě elektrické jízdy. Tuto verzi bychom ovšem čekali až v pozdějších fázích produkce. Mezi motory pak určitě zůstane 1,5litrový čtyřválec TSI a objevit se může i nová naftová jednotka o stejném objemu.

Zcela prvním hybridem v nabídce značky však nová Octavia nebude. Již dříve Škoda oznámila uvedení plug-in hybridní verze Superbu, která se začne vyrábět příští rok. Na stejnou dobu se přitom chystá i plně elektrická Škoda eCitigo.

Už žádný lowcost! Nová Škoda Rapid má být rivalem pro VW Golf

Už žádný lowcost! Nová Škoda Rapid má být rivalem pro VW Golf

Po designové stránce je u nové Octavie zatím těžké dělat závěry. Není tomu ale dávno, co francouzský web L’Automobile Magazine uvedl, že se novinka vrátí s „normálním“ tvarem světlometů a současné „čtyřoko“ po faceliftu bude minulostí. Octavia nejspíše o pár milimetrů povyroste, aby cestujícím nabídla zase o něco větší prostor uvnitř a dle předpokladů zajistila ještě objemnější zavazadelník.

Premiéře nové Octavie bude pochopitelně předcházet uvedení nového Golfu. S odhalením škodovky se tak počítá zřejmě na druhou polovinu roku 2019, na silnicích by se mohla objevit nedlouho poté.

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

Jaguar E-Pace D180

V novodobé historii Jaguaru je E-Pace jedním z nejdůležitějších milníků. Půjčili si techniku od Land Roveru a snažili se do populárního segmentu malých SUV vnést sportovního ducha. Povedlo se?

16.  8.  2018 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Minitest Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TGI: Spořivému plyn nesmrdí

VW Caddy Maxi 1.4 TGI (minitest)

VW láká na model Caddy poháněný zemním plynem nízkými provozními náklady. Stačí ale ceny CNG na to, aby se do německé dodávky zamilovali nejen zapřisáhlí skrblíci?

14.  8.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Renault Mégane R.S.: Hraboš přetáčivý

Renault Mégane R.S.

Renault Sport si s novým Méganem vyhrál docela jinak než u předchozích generací. Kvůli tomu jej ale ještě netřeba zatracovat.

9.  8.  2018 | Milan Lažanský | 28 příspěvků