Nová Škoda Octavia RS na dosud nejlepších ilustracích. Oficiálně se ukáže už brzy

Podobu nové ostré Octavie se skvěle podařilo předpovědět zahraničnímu webu kolesa.ru

Nová Škoda Octavia je sice již oficiálně venku, všechny trumfy z rukávů však ještě rozhodně nevysypala. V tomto roce nás čeká třeba „terénní" derivát Scout a dlouho na sebe nenechá čekat ani ostrá verze RS, od které si hodně slibujeme. Nabídka motorů se totiž rozšíří o nováčka ze zelené rodiny.

Nová Škoda Octavia oficiálně: Už jsme v ní seděli! Superb může blednout závistí

Nová Škoda Octavia oficiálně: Už jsme v ní seděli! Superb může blednout závistí

Škoda Octavia RS bude poprvé v historii dostupná i jako plug-in hybrid. Automobilka si s touto myšlenkou před médii pohrávala už předloni, příchod hybridního RS proto zase tak velkým překvapením nebylo. Výsledný systémový výkon má dosáhnout hodnoty 180 kW (245 koní), v nabídce však stále najdeme i čistě zážehovou variantu a turbodiesel s pohonem všech kol.

Projděte si návod k obsluze nové Škody Octavia. Brzy se vám může hodit

Projděte si návod k obsluze nové Škody Octavia. Brzy se vám může hodit

Parametry běžných spalovacích verzí zatím neznáme, stejně jako finální podobu vozu. Od dob premiéry standardní verze si už ale můžeme začít dělat obrázek. Proměnit představu ve skutečnost se podařilo například grafikům z webu kolesa.ru, kteří dost zaváleli. Pokud bude ostřejší Octavia vypadat takto, asi nebude moc co namítat.

Nová Škoda Octavia se na našem trhu prodává již od konce loňského roku a první vozy by měly být k vidění u dealerů na konci ledna. My si ale budeme muset na první svezení ještě počkat. Dynamická prezentace proběhne až po letošním ženevském autosalonu. Tou dobu už bychom měli znát sériovou podobu derivátů Scout a RS, první jízda s nimi ale proběhne až později.

Galerie doplněna o standardní Škodu Octavia RS.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex