Nová Škoda Octavia na prvních skicách! Naplno se představí už příští měsíc

Představení nové generace bestselleru Octavia bude pro Škodu opět významnou událostí. Ještě před tím nám ale značka ukazuje první upoutávky designu novinky.

Začíná klasický proces upoutávek, během něhož se nám bude v průběhu dalšího měsíce pomalu a jistě odhalovat zbrusu nová, v pořadí již čtvrtá generace Škody Octavia. Nyní se dostávají na světlo první skicy exteriéru liftbacku, u nichž nelze snadno zahodit myšlenku, že Octavia se alespoň na nákresech hodně přibližuje proporcím většího Superbu.

Škoda zdražila Kamiq a Scalu. Crossover se vůbec poprvé dostal přes 600.000 Kč

Škoda zdražila Kamiq a Scalu. Crossover se vůbec poprvé dostal přes 600.000 Kč

Vepředu se Octavia silně inspiruje hatchbackem Scala, kdy obdrží podobně tvarovanou mřížku chladiče a zjednodušený tvar světlometů, zasahující do ohraničení mřížky. Určitě očekáváme full-LED světlomety a podobné křivky jako u Scaly se dostávají také na přístupy vzduchu v předním nárazníku.

I když nákresy často úplně nekorespondují s realitou, u nové Octavie je přímo škodovkou zmiňovaná „podlouhlá, plynulá silueta se střechou klenutou ve stylu karoserie kupé“. Nová „okta“ by tedy měla působit o něco stylověji. Na zádi se poté objevuje výraznější převis a zadní LED svítilny s krystalickým designem zasahují do víka kufru. Logo Škody už zde tradičně střídá dlouhý nápis.

Čekání na novou Octavii se nemusí vyplatit. Ještě dlouho vám nenabídne vše

Čekání na novou Octavii se nemusí vyplatit. Ještě dlouho vám nenabídne vše

Více informací k nové Octavii zatím Škoda nezveřejňuje. Dříve se už ale mluvilo o zachování stejného rozvoru jako u současné generace, tedy 2686 mm. Práci na designu mimochodem ještě započal Jozef Kabaň, po jeho odchodu ze Škody ale novou Octavii dokončoval již tým nového šéfdesignéra Olivera Stefaniho.

Více zákulisních informací o nové generaci Octavie jsme už přinesli dříve. Premiéra je potvrzena na 11. listopadu, kdy se v pražském Veletržním paláci představí jak liftback, tak varianta kombi. Právě kombi chce přitom Škoda vypustit do prodeje jako první, jelikož má dle průzkumu u zájemců větší potenciál.

Galerie doplněna o maskované testovací prototypy.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 34 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků