Nová Škoda Octavia: kompletní přehled (speciál)

Nové Škodě Octavii jsme na AutoRevue.cz věnovali nejvíce místa ze všech vozů, které se prodávají na českém trhu. V tomto přehledu najdete všechny články, v nichž se o Octavii zmiňujeme: představení, fotografie, výbavy, parametry, ceny, testy, srovnání apod.
Nová Škoda Octavia: kompletní přehled (speciál)
Seznam kapitol
  1. Když byla Octavia uvedena, první kontakt a první test
  2. Srovnávací testy, uvedení kombi, novinky pro rok 2006

Články jsou řazeny chronologicky, tj. první jsou na začátku a poslední na konci. U každého článku je dobový perex, který už samozřejmě nemusí být aktuální, stejně jako obsah článku. I přesto se díky tomuto speciálu dozvíte o nové Octavii vše, co jste kdy chtěli vědět.


Nová Škoda Octavia představena: větší ve všech ohledech
První oficiální snímky Octavie nové generace. Octavia II je větší ve všech směrech, narostla do délky, šířky i výšky, zvětšil se zavazadlový prostor i rozvor. Změny jsou spíše decentní, nečekejte nic ve stylu Roomsteru. V článku najdete první informace, které Škoda o Octavii zveřejnila.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
První zveřejněné fotografie

Nová Octavia: technické parametry motorů
V pátek se objevily první oficiální o nové Octavii, která se začne prodávat letos v létě. V článku najdete přehled technických parametrů všech motorů, s nimiž se Octavia začne prodávat, včetně dvou očekávaných motorů 1.4 FSI a 2.0 SDI.

Nová Škoda Octavia: kompletní informace

Starou Octavii, kterých Škoda dosud vyrobila milion, nahradí v červnu nová generace. Seskupili jsme všechny dostupné oficiální informace do jediného článku: co bylo o Octavii II řečeno a napsáno, naleznete zde. (technické parametry, srovnání, motory, vzhled)

Nová Octavia: světová premiéra v Ženevě (oficiální fotografie)

Škodovka dnes oficiálně představuje novou Octavii, stane se tak u příležitosti ženevského autosalonu. Přinášíme vám nové informace a 30 oficiálních fotografií, které dnes byly zveřejněny. Doplněno: kompletní parametry motorů

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Současně s premiérou v Ženevě 2004 ukázala Škoda další oficiální fotografie

Škoda Octavia živě: přes padesát fotografií, první zkušenosti

Na ženevském autosalonu vystavila Škoda celkem pět nových Octavií. Ačkoliv u nich byl poměrně velký nával, podařilo se nám ukořistit desítky fotografií exteriéru i interiéru. Naše první zkušenosti jsou velmi pozitivní: nová Octavia se povedla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na stánku Škody nás nová Octavia příjemně překvapila

Nová Škoda Octavia: kompletní přehled výbav
Současně s uvedením nové Octavie zveřejnila Škodovka i seznam jednotlivých výbav Classic, Ambiente a Elegance. V článku najdete kompletní seznam standardní i příplatkové výbavy v přehledných tabulkách.

Škoda Octavia: taneční show v Ženevě (fotogalerie + video)
Škoda včera představila novou Octavii. Aby dodala celé události ten správný říz, doprovodila ji taneční show a modelkami. Podívejte se na celé video a více než dvacet fotografií!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Škoda Octavia: kompletní a podrobné informace (tisková mapa)
Škoda zveřejnila k nové Octavii kompletní informace v přehledné tiskové mapě. Případní zájemci zde všechny podrobnosti vč. seznamu odkládacích ploch, výbav, přehledu převodovek, funkce sedadel a klimatizace, seznamu barev apod.

Škoda Octavia: dominuje podvozek a solidnost (jízdní dojmy)
Druhá generace Škody Octavia se veřejnosti poprvé představila v rámci nedávno skončeného ženevského autosalonu. K prvním jízdním testům pozvala novináře mladoboleslavská automobilka na silnice v okolí Atén. (doplněno o další fotografie)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První jízdní setkání s novou Octavií se odehrálo v Ženevě

Nová Octavia: oficiální ceny na českém trhu
Ceny nové Octavie nevypadají na první pohled vůbec špatně, zejména verze Elegance je na tom ve srovnání s konkurencí velmi dobře. V článku najdete také kompletní výbavy Octavie vč. vybrané příplatkové výbavy. Nechybí ani srovnání s Mazdou 3, Astrou a Golfem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jedny z prvních obrázků interiéru

Nová Škoda Octavia obrazem (120 fotografií)
Ještě před testem zveřejňujeme rozsáhlou komentovanou fotogalerii nové Octavie, která by se do článku s testem v celé své šíři nedokázala vejít. Zaměřili jsme se na velkou většinu detailů exteriéru a interiéru. Na obrázcích uvidíte model 1.9 TDI Ambiente.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Krátký test modelu 1.9 TDI potvrdil kvality nové Octavie

Škoda Octavia 1.9 TDI: sázka na jistotu (velký test)
Nová Octavia se začne prodávat už 28. května. Pro náš trh bude letos vyrobeno jen 6 500 kusů, což jistě nebude stačit na zasycení všech lačných krků, které po nové Octavii touží. Pokud i vy hladově čekáte novinku z Mladé Boleslavi, můžete si zkrátit čas u našeho testu.

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Když byla Octavia uvedena, první kontakt a první test
  2. Srovnávací testy, uvedení kombi, novinky pro rok 2006
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků