První předsériové Kodiaqy jsou již v produkci, plánované spuštění sériové výroby je příští rok. Zdroj: Škoda Auto

První předsériové Kodiaqy jsou již v produkci, plánované spuštění sériové výroby je příští rok. Zdroj: Škoda Auto

Druhá generace modelu se představí na podzim tohoto roku a na trh vstoupí v roce 2024. Zdroj: Škoda Auto
Nový Kodiaq nabídne nejen benzínové a naftové motory, ale také plug-in hybridní a mild hybridní pohon. Zdroj: Škoda Auto
Výroba Kodiaqu pokračuje v továrně v Kvasinách, kde právě probíhají komplexní úpravy montážních linek. Zdroj: Škoda Auto
Na nich v současné době vznikají také Superb a Superb iV, ty se začátkem roku 2024 přestěhují do Bratislavy a tím se uvolní kapacita pro dalších 150.000 Kodiaqů a Karoqů ročně. Zdroj: Škoda Auto
11
Fotogalerie

Nová Škoda Kodiaq se už vyrábí! Plug-in hybrid i mild-hybrid jsou oficiálně potvrzeny

Větší výrobní kapacity pro škodovácké SUV vzniknou díky přestěhování Superbu na Slovensko. Nový Kodiaq vstoupí na trh v příštím roce.

Výroba Kodiaqu pokračuje v továrně v Kvasinách, kde právě probíhají komplexní úpravy montážních linek. Na nich v současné době vznikají také Superb a Superb iV, ty se začátkem roku 2024 přestěhují do Bratislavy a tím se uvolní kapacita pro dalších 150.000 Kodiaqů a Karoqů ročně.

Přestavba montážní linky, která zahrnuje také přípravu na výrobu plug-in hybridní verze, vyžaduje investici okolo 12 milionů eur. Tyto peníze půjdou například do integrace moderních technologií v oblasti manipulátorů, montáže podvozku, dopravníků a úpravy robotů pro nanášení lepidel na zasklení. Díky tomu má z linky sjíždět každý den až 410 vozů Kodiaq druhé generace.

První předsériové Kodiaqy jsou již ve výrobě, plánované spuštění sériové výroby je příští rok. Od světové premiéry modelu 1. září 2016 vyrobila Škoda přes 800.000 vozů Kodiaq ve svých továrnách po celém světě. Druhá generace se představí na podzim tohoto roku a na trh vstoupí v roce 2024.

Nový Kodiaq nabídne nejen benzinové a naftové motory, ale také plug-in hybridní a mild-hybridní pohon. V případě plug-in hybridu se spekuluje o novém pohonu kombinujícím benzinovou jedna-pětku TSI a pohon všech kol, který by měl být řešen elektromotorem na zadní nápravě, tak jako u vozů Lexus a Toyota. Česká Škodovka zatím bližší informace o technice nepotvrdila s tím, že se vše důležité dozvíme v rámci prvních jízd s maskovanými exepláři. 

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto, zdůraznil výzvu přizpůsobení výrobní linky a optimálního využití kapacity.

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq je po modelu Yeti druhé SUV značky Škoda. Využívá koncernovou platformu MQB a vyrábí se v České republice spolu se sesterským SUV Seatu. Kodiaq je první model Škody, který lze objednat v sedmimístném provedení, dostupný je také v provedení sport (RS).

Ceny a výbava • Test Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW • Škoda Kodiaq RS

Doporučujeme

Články odjinud