Nová Škoda Karoq se ukázala v obří galerii. Namíchala snad Škodovka lak, který sluší každému autu?

Škoda Karoq upevnila naší domácí automobilku v roli hitmakera. Nyní je tu nové vydání, které je připravené čelit nástrahám následujících let.

Omlazená Škoda Karoq debutovala na konci loňského listopadu a krátce poté jsme se dozvěděli i české ceny. Tehdy možná zákazníky překvapilo zdražení o více než sto tisíc korun, nicméně bylo to dáno mizivou poptávkou po základní výbavové linii Active, která tak šla z kola ven a základem je nyní linie Style, která tvořila 47 % prodejů.

Nyní nám zbývá pouze se s autem svézt, k čemuž dojde už zítra na mezinárodní novinářské prezentaci v Portugalsku. Automobilka nám tak předem zasílá tiskové materiály a vy si můžete novinku prohlédnout opravdu ze všech stran. I v Portugalsku bude zřejmě jednou z hlavních hvězd kousek v novém oranžovém laku Phoenix, který má třeba i model Enyaq Coupé a nutno podotknout, že i karoqu snad sluší nejvíce.

„Model Karoq nám v roce 2017 pomohl výrazně urychlit SUV ofenzívu značky Škoda. Stal se úspěšným modelem a výrazně přispěl k tomu, že podíl modelů kategorie SUV na celkových dodávkách vozů značky Škoda činí v současné době přibližně 50 %. Škoda Karoq nyní prošla modernizací. Vůz, který má svěží vzhled a nabízí vylepšené aerodynamické vlastnosti, nové, trvale udržitelné materiály, moderní asistenční systémy a moderní infotainment se bude našim zákazníkům velmi líbit,“ říká na adresu novinky Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu.

Škoda se s modelem Karoq utvrdila v pozici evropského hitmakeru. Nový Karoq se obešel bez hybridních motorů a k lepší spotřebě si pomohl aerodynamikou. Dále má pár kosmetických změn v interiéru, třeba nové dekorační lišty a potahy sedadel. Hýbalo se i s výbavou, teď je standardem třeba digitální přístrojový štít. Více o nové Škodě Karoq se dozvíte v Honzově listopadovém článku.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (21) Další článek: Autosalon Ženeva 2023 potvrzen! Uskuteční se únoru, tentokrát to zřejmě bude otázka přežití

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz