Nová Škoda Karoq je za rohem. Má na co navazovat, loni byl o ni obrovský zájem

Posledních pár měsíců je model Karoq nejoblíbenějším SUV naší domácí značky. K omlazení dojde ještě během listopadu.

Od uvedení Škody Karoq na trh uběhly čtyři roky. Příchod její modernizace nám mimo jiné naznačila i absence modelu v konfigurátoru, o které jsme vás informovali na začátku října, a absence stále trvá. Koupit si můžete pouze skladové kousky, jejichž počet se nebezpečně krátí. Do výroby si tedy nové auto už nezadáte.

Za ty čtyři roky bylo vozu vyrobeno více než půl milionu kusů. V minulém roce a prvním pololetí letošního roku byl Karoq nejprodávanějším SUV značky a druhým nejoblíbenějším vozem značky Škoda vůbec. O nástupci bylo až doteď ticho. Škoda však nyní oficiálně potvrzuje, že omlazenou Škodu Karoq představí v úterý 30. listopadu. Premiéra vozu proběhne v digitálním prostředí.

„Díky velkorysé nabídce prostoru a pro značku Škoda typickou funkčností Karoq naše zákazníky nadchl už od samého počátku. V minulém roce i v prvním pololetí 2021 byl naším nejžádanějším modelem SUV, což jasně dokládá jeho zásadní význam v našem portfoliu. Jsem přesvědčen, že na dosavadní úspěchy naváže i omlazený Karoq a získá pro značku Škoda nové zákazníky,” uvedl Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu.

Škoda o novince zatím nic neprozrazuje. Vzpomíná ale na úspěchy odchozí verze. Zmiňuje třeba první místo v anketě Auto roku v České republice v roce 2018 a cenu „Zlatý volant“ pro nejlepší malé SUV od německého Autobildu. Karoq ale zářil i v Británii. V roce 2021 získal Karoq titul „Nejlepší rodinné SUV“ od britského časopisu What Car?

Galerie doplněna o aktuální verzi.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (14) Další článek: Hyundai Staria odhaluje první ceny. Velké MPV nabídne dost i s jediným motorem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Karoq na Heureka.cz