Škoda Kamiq už se oficiálně vyrábí. V Boleslavi bude vznikat 400 kusů denně

Produkce nové Škody Kamiq již byla oficiálně spuštěna. Nyní tak bude ze závodu v Mladé Boleslavi vyjíždět celkem pětice modelů škodovky.

Na prezentaci nového SUV Škody jsme zavítali letos v únoru, před nedávnem nám automobilka poskytla jeho oficiální ceník a teď začínají první kusy sjíždět z výrobní linky v hlavním závodě Škody v Mladé Boleslavi. Přitom už také víme, jak budou vypadat ty nejlevněji specifikované kousky. U třetího SUV značky, jež doplňuje řadu Kodiaqu a Karoqu, však Škoda čeká silný zájem.

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Z Mladé Boleslavi totiž denně vyjede 400 kusů Kamiqu. Škoda přitom do produkce nového modelu investovala přibližně 100 milionů eur (asi 2,5 miliardy korun). Výrobní linka byla upravena pro platformu MQB27 a kromě toho bylo zhotoveno nové lisovací nářadí.

Změny proběhly i v lakovně a provozech svařovny, přičemž u finální montáže byly zapotřebí drobné změny pro montáž nových dvoudílných LED světlometů. V hlavním závodě pak bude Kamiq již pátým vyráběným modelem Škody, na místě vzniká i Octavia, Fabia, Scala a Karoq. Domovem Superbu jsou nadále Kvasiny, i když tento stav není do budoucna úplně jistý.

Do nabídky Fabie se vrací nejlepší motor TSI. Přestože to šéf Škody dříve vyvracel

Do nabídky Fabie se vrací nejlepší motor TSI. Přestože to šéf Škody dříve vyvracel

„Zahájení sériové výroby nového modelu je pro nás pokaždé něčím mimořádným. V posledních měsících jsme ve výrobě a logistice vytvořili veškeré předpoklady pro to, abychom prostřednictvím Kamiqu oslavili úspěšný vstup do segmentu městských SUV. Jsme přesvědčeni o tom, že Kamiq zákazníky nadchne vysokou kvalitou a mnoha praktickými prvky, jak už je pro značku Škoda typické,“ uvedl Dr. Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto odpovědný za výrobu a logistiku.

Dnem D má být pro Kamiq 4. září 2019, od té doby už mají být nové vozy dostupné také fyzicky u oficiálních dealerů Škody.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryPrvní test 1.0 TSIKamiq vs. ScalaNejlevnější verzePrvní dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků