Škoda Kamiq už se oficiálně vyrábí. V Boleslavi bude vznikat 400 kusů denně

Produkce nové Škody Kamiq již byla oficiálně spuštěna. Nyní tak bude ze závodu v Mladé Boleslavi vyjíždět celkem pětice modelů škodovky.

Na prezentaci nového SUV Škody jsme zavítali letos v únoru, před nedávnem nám automobilka poskytla jeho oficiální ceník a teď začínají první kusy sjíždět z výrobní linky v hlavním závodě Škody v Mladé Boleslavi. Přitom už také víme, jak budou vypadat ty nejlevněji specifikované kousky. U třetího SUV značky, jež doplňuje řadu Kodiaqu a Karoqu, však Škoda čeká silný zájem.

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Z Mladé Boleslavi totiž denně vyjede 400 kusů Kamiqu. Škoda přitom do produkce nového modelu investovala přibližně 100 milionů eur (asi 2,5 miliardy korun). Výrobní linka byla upravena pro platformu MQB27 a kromě toho bylo zhotoveno nové lisovací nářadí.

Změny proběhly i v lakovně a provozech svařovny, přičemž u finální montáže byly zapotřebí drobné změny pro montáž nových dvoudílných LED světlometů. V hlavním závodě pak bude Kamiq již pátým vyráběným modelem Škody, na místě vzniká i Octavia, Fabia, Scala a Karoq. Domovem Superbu jsou nadále Kvasiny, i když tento stav není do budoucna úplně jistý.

Do nabídky Fabie se vrací nejlepší motor TSI. Přestože to šéf Škody dříve vyvracel

Do nabídky Fabie se vrací nejlepší motor TSI. Přestože to šéf Škody dříve vyvracel

„Zahájení sériové výroby nového modelu je pro nás pokaždé něčím mimořádným. V posledních měsících jsme ve výrobě a logistice vytvořili veškeré předpoklady pro to, abychom prostřednictvím Kamiqu oslavili úspěšný vstup do segmentu městských SUV. Jsme přesvědčeni o tom, že Kamiq zákazníky nadchne vysokou kvalitou a mnoha praktickými prvky, jak už je pro značku Škoda typické,“ uvedl Dr. Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto odpovědný za výrobu a logistiku.

Dnem D má být pro Kamiq 4. září 2019, od té doby už mají být nové vozy dostupné také fyzicky u oficiálních dealerů Škody.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryNejlevnější verzePrvní statické dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

včera | Petr Schnagl | 9 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 59 příspěvků