Škoda Kamiq už se oficiálně vyrábí. V Boleslavi bude vznikat 400 kusů denně

Produkce nové Škody Kamiq již byla oficiálně spuštěna. Nyní tak bude ze závodu v Mladé Boleslavi vyjíždět celkem pětice modelů škodovky.

Na prezentaci nového SUV Škody jsme zavítali letos v únoru, před nedávnem nám automobilka poskytla jeho oficiální ceník a teď začínají první kusy sjíždět z výrobní linky v hlavním závodě Škody v Mladé Boleslavi. Přitom už také víme, jak budou vypadat ty nejlevněji specifikované kousky. U třetího SUV značky, jež doplňuje řadu Kodiaqu a Karoqu, však Škoda čeká silný zájem.

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Z Mladé Boleslavi totiž denně vyjede 400 kusů Kamiqu. Škoda přitom do produkce nového modelu investovala přibližně 100 milionů eur (asi 2,5 miliardy korun). Výrobní linka byla upravena pro platformu MQB27 a kromě toho bylo zhotoveno nové lisovací nářadí.

Změny proběhly i v lakovně a provozech svařovny, přičemž u finální montáže byly zapotřebí drobné změny pro montáž nových dvoudílných LED světlometů. V hlavním závodě pak bude Kamiq již pátým vyráběným modelem Škody, na místě vzniká i Octavia, Fabia, Scala a Karoq. Domovem Superbu jsou nadále Kvasiny, i když tento stav není do budoucna úplně jistý.

Do nabídky Fabie se vrací nejlepší motor TSI. Přestože to šéf Škody dříve vyvracel

Do nabídky Fabie se vrací nejlepší motor TSI. Přestože to šéf Škody dříve vyvracel

„Zahájení sériové výroby nového modelu je pro nás pokaždé něčím mimořádným. V posledních měsících jsme ve výrobě a logistice vytvořili veškeré předpoklady pro to, abychom prostřednictvím Kamiqu oslavili úspěšný vstup do segmentu městských SUV. Jsme přesvědčeni o tom, že Kamiq zákazníky nadchne vysokou kvalitou a mnoha praktickými prvky, jak už je pro značku Škoda typické,“ uvedl Dr. Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto odpovědný za výrobu a logistiku.

Dnem D má být pro Kamiq 4. září 2019, od té doby už mají být nové vozy dostupné také fyzicky u oficiálních dealerů Škody.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryPrvní test 1.0 TSIKamiq vs. ScalaNejlevnější verzePrvní dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4

Když na vás Jimny pohlédne svým roztomilým kukučem, není ani třeba klást onu známou otázku „Chcete mě?“. Tehle roztomilej kříženeček je totiž moc hodnej, má rád projížďky po lese, ale umí se chovat i ve městě, hodí se k dětem i na práci, moc toho nespapá a vejde se skoro všude. Toho prostě chcete, o tom není sporu. Ale zaprvé není všechno jen a jen růžové, a pak je tu ještě jedna zásadní otázka: Automat, nebo manuál? Pečlivě jsme vyzkoušeli oba.

včera | Petr Schnagl | 26 příspěvků
První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků