Škoda Kamiq už se oficiálně vyrábí. V Boleslavi bude vznikat 400 kusů denně

Produkce nové Škody Kamiq již byla oficiálně spuštěna. Nyní tak bude ze závodu v Mladé Boleslavi vyjíždět celkem pětice modelů škodovky.

Na prezentaci nového SUV Škody jsme zavítali letos v únoru, před nedávnem nám automobilka poskytla jeho oficiální ceník a teď začínají první kusy sjíždět z výrobní linky v hlavním závodě Škody v Mladé Boleslavi. Přitom už také víme, jak budou vypadat ty nejlevněji specifikované kousky. U třetího SUV značky, jež doplňuje řadu Kodiaqu a Karoqu, však Škoda čeká silný zájem.

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Podívejte se, jak vypadá nejlevnější Škoda Kamiq. Má plechová kola a poklice

Z Mladé Boleslavi totiž denně vyjede 400 kusů Kamiqu. Škoda přitom do produkce nového modelu investovala přibližně 100 milionů eur (asi 2,5 miliardy korun). Výrobní linka byla upravena pro platformu MQB27 a kromě toho bylo zhotoveno nové lisovací nářadí.

Změny proběhly i v lakovně a provozech svařovny, přičemž u finální montáže byly zapotřebí drobné změny pro montáž nových dvoudílných LED světlometů. V hlavním závodě pak bude Kamiq již pátým vyráběným modelem Škody, na místě vzniká i Octavia, Fabia, Scala a Karoq. Domovem Superbu jsou nadále Kvasiny, i když tento stav není do budoucna úplně jistý.

Do nabídky Fabie se vrací nejlepší motor TSI. Přestože to šéf Škody dříve vyvracel

Do nabídky Fabie se vrací nejlepší motor TSI. Přestože to šéf Škody dříve vyvracel

„Zahájení sériové výroby nového modelu je pro nás pokaždé něčím mimořádným. V posledních měsících jsme ve výrobě a logistice vytvořili veškeré předpoklady pro to, abychom prostřednictvím Kamiqu oslavili úspěšný vstup do segmentu městských SUV. Jsme přesvědčeni o tom, že Kamiq zákazníky nadchne vysokou kvalitou a mnoha praktickými prvky, jak už je pro značku Škoda typické,“ uvedl Dr. Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škody Auto odpovědný za výrobu a logistiku.

Dnem D má být pro Kamiq 4. září 2019, od té doby už mají být nové vozy dostupné také fyzicky u oficiálních dealerů Škody.

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryPrvní test 1.0 TSIKamiq vs. ScalaNejlevnější verzePrvní dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistr slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistr slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

včera | Vladimír Kadera
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků