Škoda Kamiq Scoutline se světu představila na  začátku letošního roku . Představení veřejnosti mělo proběhnout na ženevském autosalonu, který se ovšem z důvodu pandemie  COVID-19 zrušil . Z důvodu dalších omezeních, která u nás i nadále panují, se nekonala ani žádná prezentace vozu. Zdroj: Škoda Auto

Škoda Kamiq Scoutline se světu představila na začátku letošního roku. Představení veřejnosti mělo proběhnout na ženevském autosalonu, který se ovšem z důvodu pandemie COVID-19 zrušil. Z důvodu dalších omezeních, která u nás i nadále panují, se nekonala ani žádná prezentace vozu. Zdroj: Škoda Auto

Aby tak Kamiq Scoutline nečekal v koutě, uspořádala domácí automobilka videoprezentaci, na které nám řekne a hlavně ukáže ty nejdůležitější aspekty vozu.  Zdroj: Škoda Auto
Oproti standardní verzi se Scoutline liší především dodatečnými ochrannými plasty. Je to také první SUV značky Škoda, které dostalo tuto výbavu. Oproti Scale pak Kamiq sedí o 4 cm výše. Zdroj: Škoda Auto
Scoutline se vyznačuje černými ochrannými prvky kolem blatníků a na bočních prazích. Pod předním i zadním nárazníkem jsou nově ochranné lišty ve stříbrném provedení. Zdroj: Škoda Auto
Ve stejném barevném provedení jsou i pak boční zpětná zrcátka. Podle těchto prvků tedy Škodu Kamiq Scoutline na silnici bezpečně poznáte. Zdroj: Škoda Auto
24
Fotogalerie

Nová Škoda Kamiq Scoutline do detailu: V nabídce značky má zajímavé prvenství

Nová Škoda Kamiq Scoutline se na trh dostane během příštího měsíce. Ještě před tím nás ale automobilka láká novou sérií fotografií.

Škoda Kamiq Scoutline se světu ukázala na začátku letošního roku. Představení veřejnosti mělo proběhnout na ženevském autosalonu, který byl ovšem z důvodu pandemie COVID-19 zrušen. Z důvodu dalších omezeních, která u nás i nadále panují, se nekonala ani žádná prezentace vozu.

Aby tak Kamiq Scoutline nečekal v koutě, uspořádala domácí automobilka videoprezentaci, na které nám řekne a hlavně ukáže ty nejdůležitější aspekty vozu. Oproti standardní verzi se Scoutline liší především dodatečnými ochrannými plasty. Je to zároveň první SUV značky Škoda, které dostalo tuto výbavu (Karoq a Kodiaq mají výbavu Scout). Oproti Scale pak Kamiq Scoutline sedí o 4 cm výše.

Scoutline se vyznačuje černými ochrannými prvky kolem blatníků a na bočních prazích. Pod předním i zadním nárazníkem jsou nově ochranné lišty ve stříbrném provedení. Ve stejném barevném provedení jsou i pak boční zpětná zrcátka. Podle těchto prvků tedy Škodu Kamiq Scoutline na silnici bezpečně poznáte.

To, co není na první pohled vidět, jsou dodatečné kryty motoru a převodovky pod vozem. K mání jsou pak také 17palcová kola Braga a exkluzivní 18palcová Crater. Obě sady kol jsou v antracitovém odstínu s broušeným povrchem. Uvnitř výbavu Scoutline poznáte především podle specifických sedadel se středovou částí ze speciální látky ThermoFlux, která by vás měla při delší cestě chladit.

K výbavě patří i dekorační lišty palubní desky v barvě dřeva či hliníku. Volant, páka ruční brzdy a hlavice řadící páky jsou potažené kůží. Pedály a výdechy klimatizace jsou v hliníkovém provedení. Ostatní výbavou jinak Kamiq vychází z linie Ambition. 

Již v základu tak najdete LED přední světlomety a zadní svítilny, 9 airbagů, infotainment o velikosti 6,5“ (Swing), hlídání jízdních pruhů, tempomat, předkolizní brzdění, bluetooth, přední sedadla s nastavitelnou bederní opěrkou nebo asistent pro rozjezd do kopce.

Pro výbavu Scoutline budou k dispozici všechny motorizace výchozího modelu. Jejich přehled najdete níže v tabulce. Na trh se novinka dostane v červnu tohoto roku. Ceny zatím nebyly zveřejněny.

Škoda Kamiq: Kompletní sestava pohonných jednotek
Motor 1.0 TSI 1.0 TSI 1.5 TSI 1.6 TDI 1.0 G-Tec
Válce/ventily 3/4 3/4 4/4 4/4 3/4
Výkon [kW] 70 85 110 85 66
Toč. moment [Nm/min] 175 200 250 250 160
Převodovka 5M 6M(7A) 6M 6M(7A) 6M
Objem nádrže [l] 50 50 50 50 14,2 kg+9 l

Speciál: Škoda Kamiq

Škoda Kamiq je městské SUV (tzv. B-SUV) automobilky Škoda Auto. Vůz byl oficiálně představen 26. 2. 2019, světová premiéra připadla na Autosalon Ženeva 2019. Kamiq stojí na modulární platformě MQB A0 s motory uloženými napříč a pohonem předních kol. Základem je tříválec 1.0 TSI (70 kW), vrcholná verze má čtyřválec 1.5 TSI (110 kW).

Cena, výbava, motoryPrvní test 1.0 TSIKamiq vs. ScalaNejlevnější verzePrvní dojmyČínská Škoda KamiqStudie Vision X

Doporučujeme

Články odjinud