Nová Škoda Fabia ukázala originální příslušenství. Teď už vyhoví lyžařům i lovcům

Škoda Auto vyzdvihuje originální příslušenství pro novou generaci bestselleru Fabia.

Škoda představuje prvky originálního příslušenství pro novou generaci hatchbacku Fabia, z nichž vyzdvihuje několik oblíbených prvků. Předně nový střešní box o objemu 400 litrů, jehož tvar byl optimalizován pro co nejmenší navýšení spotřeby paliva a aerodynamického hluku. Aerodynamice byl podřízen i tvar příčníků.

Standardně se do něj vejde šest párů lyží nebo pět snowboardů. Díky vyztuženému dnu unese zátěž až 75 kilogramů a hodí se i šířka 95 cm, která pojme skládací stolek na kempování. Snadnou manipulaci má zajistit otevírání z obou stran a hlavně rychloupínací mechanismus, takže už nepotřebujete nářadí.

Do zavazadelníku o objemu 380 litrů lze pak objednat takzvaný síťový program (od 1337 Kč), který při jízdě pomůže udržet věci na svém místě. Síť lze objednat i pod plato zavazadelníku, kam lze umisťovat lehčí předměty. Pro převoz mokrých či špinavých věcí, třeba holínek z honu, zase slouží optimálně tvarovaná plastová vana (1906 Kč). Zároveň lze prostor ve vaně oddělit hliníkovou příčkou (912 Kč).

K dalším oblíbeným položkám příslušenství se řadí také gumové koberečky (601 Kč) pro všechny cestující či odnímatelná sluneční clona pro modely s panoramatickou střechou (3700 Kč). Za zmínku stojí také autochladnička (3303 Kč), ochranný potah zadních sedadel pro pejsky (2877 Kč) či brašna do zavazadlového prostoru (1101 Kč).

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

Diskuze (13) Další článek: Nová Kia Carens se odhaluje na skicách. Z MPV se stane sedmimístné rodinné SUV

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Škoda Fabia na Heureka.cz