Nová Škoda Fabia ukázala interiér. Nic už není jako dříve, nudu a šeď nečekejte

Jak se dalo předpokládat, Škoda pokračuje v odhalování nové generace modelu Fabia. Část interiéru jsme viděli už u maskovaného prototypu, nyní se však ukazuje v kompaktní podobě.

Premiéra nové generace Škody Fabia je na spadnutí. Jak jsme v uplynulých týdnech několikrát informovali, proběhne v úterý 4. května a očekávání jsou vysoká. Nová platforma, nové motory, výrazně větší rozměry karoserie a na poměry segmentu obrovský kufr naznačují, že nic nebude jako dříve. A platí to také o interiéru.

Nová Škoda Fabia na prozatím nejlepších ilustracích. Může z ní být krásné auto!

Nová Škoda Fabia na prozatím nejlepších ilustracích. Může z ní být krásné auto!

Vůbec první náhled do interiéru nové Škody Fabia se nám naskytl už po zveřejnění prvních jízdních dojmů s maskovanými prototypy. Šlo o jeden snímek přístrojové desky a volantu, ovšem stále zahalených maskovacími fóliemi. Vystačit jsme museli hlavně s popisem kolegy Jirky Baborského, který viděl novou fabii v produkční podobě. Skica, kterou Škoda vypustila do světa dnes v 9 hodin ráno, naznačuje revoluci. Tedy alespoň v rámci modelu jako takového.

Přístrojovka nese jasné rysy přestavené už u modelů Scala, Kamiq, Octavia a Enyaq iV. Středobodem je širokoúhlý dotykový displej infotainmentu, „podepřený“ linkou, která má kopírovat motiv masky chladiče. Nechybí klasický panel klimatizace, byť zjednodušený jako u dalších vozů na platformě MQB A0, novinkou jsou však kulaté výdechy ventilace po stranách, které propojuje horizontální dekorativní lišta.

Nová Fabia Combi vypadá fakt dobře, říká šéf Škody. Levnější vozy jsou ve hře

Nová Fabia Combi vypadá fakt dobře, říká šéf Škody. Levnější vozy jsou ve hře

O materiálech použitých v interiéru se Škodovka v dnešní tiskové zprávě nezmiňuje, soudě podle prošívání na přístrojové desce se však zřejmě dočkáme textilií jako u octavie a enyaqu. Zda přístrojovka dostane měkčené plasty jako Volkswagen Polo, také nevíme, třetí generace fabie je však měla tvrdé jako kámen. Úplnou novinku v rámci modelu představují výplně dveří s „plovoucími“ madly. Podobné řešení má i enyaq. Jisté je také to, že vozu zůstane klasická ruční brzda.

Nová Škoda Fabia na prvních fotkách a videu! Skrývala hodně, měla i doprovod

Nová Škoda Fabia na prvních fotkách a videu! Skrývala hodně, měla i doprovod

Nová Škoda Fabia se sice oficiálně ukáže už za pár dnů, na trh by se však měla dostat až na podzim. Vedle hatchbacku se zatím počítá i s provedením kombi, to by však mělo dorazit až zhruba za dva roky. Do té doby se bude nová fabia hatchback vyrábět společně s kombíkem třetí generace.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky