Nová Škoda Fabia se už testuje v Německu

Britský server AutoExpress zachytil první testování zcela nové Fabie v Německu (fotografie publikoval tištěný magazín). Vůz měl podobný vzhled jako stávající Fabia, při bližším zkoumání však vyšlo najevo, že jde o novou generaci; šlo o tzv. „mulu“. Fabia druhé generace bude prvním autem na trhu s novou koncernovou platformou, v závěsu za ní na trh přijede nová generace Volkswagenu Polo a poté se objeví i nová Ibiza.

Nová Fabia by měla mít obdobný tvar jako stávající model. Návrháři budou vycházet z linií současné generace a konceptu Yeti. Předpokládaná světová premiéra se bude konat na ženevském autosalónu v březnu 2006 (možná nejdříve jako koncept), na trhu by se žhavá novinka pro domácí trh měla objevit začátkem roku 2007. Pod kapotou se objeví maloobjemové benzínové i naftové motory, samozřejmě z nabídky automobilky Volkswagen.

Zajímavostí je, že nová Fabia se bude vyrábět jako pětidvéřový hatchback, kombi a nepříliš populární sedan zřejmě nahradí třídvéřový hatchback. Určitě se objeví i sportovní verze RS a pravděpodobně opět v naftě.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky