Nová Škoda Fabia RS nakonec bude! Nejenom geny dostane závodní, premiéra proběhne už zítra

Současná generace Škody Fabia má nanejvýš čtyřválcovou patnáctistovku s výkonem 150 koní. Nová generace modelu RS bude silnější, jenom tak si ji ale nekoupíte.

O příchodu verze RS se spekulovalo už u minulé generace Škody Fabia, ryzího eresa se ale fanoušci nakonec nedočkali. Dostali něco „trošičku" jiného. Na základech třetí generace vznikla unikátní Fabia edition RS, která měla pod kapotou přeplňovanou jedna-čtyřku s výkonem 92 kW (125 koní). Nejsilnější civilní fabia v historii to nebyla (vždyť i první RS s turbodieselem bylo silnější, nehledě na druhou generaci se 180 koni), šlo ale o omezenou sérii, která jednou možná vyroste na ceně.

Vzhledem k tomu, co zbylo z nabídky Škody Fabia (té současné chybí kombi, páteří nabídky je tříválec, na diesel zapomeňte, ale zato seženete patnáctistovku TSI), asi nikdo nečekal, že se na světě objeví i nové RS. Jenže ono přijde, byť ne v podobě, jakou by řada fanoušků očekávala. Celý název zní Škoda Fabia RS Rally2, jde tedy o rallyový speciál divize Škoda Motorsport, o jehož testování jsme vás už dříve informovali.

Škoda Fabia RS Rally2 je nástupce Fabie Rally2 evo, která si za svou kariéru připsala skoro 1700 vítězství, včetně čtyř triumfů na Rallye Monte Carlo, a šest titulů mistra světa. Vůz vznikl ve více než 450 zákaznických exemplářích, což dle Škody představuje třetinový podíl na trhu vozů skupiny Rally2. Nová generace svým jménem navazuje na civilní vozy RS, jakožto i na legendární 130 RS, která v roce 1977 vybojovala ve své třídě první a druhé místo na Rallye Monte Carlo.

Světová premiéra nové Škody Fabia RS Rally2 proběhne již zítra v 19 hodin v Mladé Boleslavi a vy můžete být u toho. Stačí sledovat živý přenos na stránkách či youtube kanálu Škoda Motorsport.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

Diskuze (3) Další článek: Volkswagen nechal poprvé nahlédnout do interiéru nového Amaroku. Skalní zastánce koncernu nepotěší

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Fabia na Heureka.cz