Nová Škoda Fabia se poprvé ukázala v Praze. Okamžitě byla středem pozornosti

Nová Škoda Fabia vstoupí do prodeje 16. září. V Praze si ji ale můžete prohlédnout už nyní na výstavě Auta na náplavce.

Výstava Auta na náplavce 2021 otevřela brány. Na obou březích Vltavy mezi Palackého a Železničním mostem si můžete až do neděle prohlédnout vozy 26 značek, proběhne 18 tuzemských výstavních premiér, a dokonce jedna světová. Tu si dnes v 17 hodin odbyla nová Škoda Fabia, a sice více než dva týdny před tím, než oficiálně vstoupí do prodeje.

Výstava Auta na náplavce začala! Dnešní program je nabitý. Bude Škoda Fabia i Ewa Farna

Výstava Auta na náplavce začala! Dnešní program je nabitý. Bude Škoda Fabia i Ewa Farna

Nová Škoda Fabia měla české ceny už krátce po prvním oficiálním odhalení, do prodeje však vstoupí až 16. září. Teprve od tohoto dne si ji budete moci prohlédnout a vyzkoušet u prodejců. Na náplavce jsou už nyní k vidění dva exempláře, a protože jde v Česku o velice oblíbený vůz, není divu, že je kolem nich živo. Vedle nové fabie jsou na stánku Škody k vidění modely Superb, Kodiaq, Octavia, Kamiq, Scala a Enyaq iV, nejlevnější model Škodovky na sebe strhává většinu pozornosti.

Fabia čtvrté generace byla v rámci virtuálního eventu představena začátkem května a do této chvíle Škoda eviduj více než 2000 zákaznických objednávek. Souběžně s novou Škodou Fabia se stále prodává kombi třetí generace, které nebude mít nástupce, přestože se s ním až do úterý tohoto týdne oficiálně počítalo.

První jízda s novou Škodou Fabia: Projeli jsme všechny litry! Měla by se Scala bát?

První jízda s novou Škodou Fabia: Projeli jsme všechny litry! Měla by se Scala bát?

Nová fabia se zatím prodává v liniích Ambition a Style, očekává se však také sportovněji laděná verze Monte Carlo. K stávajícím litrovým motorům MPI a TSI koncem roku přibude čtyřválec 1.5 TSI/ 110 kW a převodovkou DSG. Jak nová Škoda Fabia jezdí, jsme minulý týden rozebrali v prvních jízdních dojmech.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků