Nová Škoda Fabia bude přípomínat Suzuki Swift (spy photos)

Zdá se, že začal hon na fotografie nové generace Škody Fabia. Ta nahradí současný model příští rok a podle fotografií (bohužel poměrně značně nekvalitních), které máme k dispozici, se zdá, že bude připomínat novou generaci Suzuki Swift – hranaté tvary, robustnější vzhled, menší sklon čelního skla, černé A-sloupky... Na jednu stranu je jasné, že automobilka záměrně maskuje svou utajovanou novinku, aby připomínala nějaký existující vůz současné produkce, ale základní rysy auta zakrýt nelze. Je také vidět, že nová Fabia bude mít masku podobnou nedávno uvedenému Roomsteru.

Podle nám dostupných informací přijde nová generace o karosářskou verzi sedan a poprvé by se měl objevit i třídveřový hatchback. Základní motory zůstanou stejné, počítejme tedy s 1,2 HTP, 1,4 16V či 1,9 TDI. Naftové motory s technologií PD nahradí v roce 2009 motory se vstřikováním Common Rail, ostatně o tom jsme psali již dříve. Svému jménu dostojí sportovní verze RS, která má dostat motor 1,4 TSI s dvojitým přeplňováním a výkonem 125 kW místo současného nafťáku s relativně nízkým výkonem. Podvozek bude pouze modernizován, aby se minimalizovaly náklady na vývoj; stejný osud potká i šestou generaci VW Golfu.


Je toto nová Škoda Fabia? Velmi pravděpodobně ano.
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků