Nová Škoda Fabia bude přípomínat Suzuki Swift (spy photos)

Zdá se, že začal hon na fotografie nové generace Škody Fabia. Ta nahradí současný model příští rok a podle fotografií (bohužel poměrně značně nekvalitních), které máme k dispozici, se zdá, že bude připomínat novou generaci Suzuki Swift – hranaté tvary, robustnější vzhled, menší sklon čelního skla, černé A-sloupky... Na jednu stranu je jasné, že automobilka záměrně maskuje svou utajovanou novinku, aby připomínala nějaký existující vůz současné produkce, ale základní rysy auta zakrýt nelze. Je také vidět, že nová Fabia bude mít masku podobnou nedávno uvedenému Roomsteru.

Podle nám dostupných informací přijde nová generace o karosářskou verzi sedan a poprvé by se měl objevit i třídveřový hatchback. Základní motory zůstanou stejné, počítejme tedy s 1,2 HTP, 1,4 16V či 1,9 TDI. Naftové motory s technologií PD nahradí v roce 2009 motory se vstřikováním Common Rail, ostatně o tom jsme psali již dříve. Svému jménu dostojí sportovní verze RS, která má dostat motor 1,4 TSI s dvojitým přeplňováním a výkonem 125 kW místo současného nafťáku s relativně nízkým výkonem. Podvozek bude pouze modernizován, aby se minimalizovaly náklady na vývoj; stejný osud potká i šestou generaci VW Golfu.


Je toto nová Škoda Fabia? Velmi pravděpodobně ano.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků