Nová Škoda Fabia na prvních fotkách a videu! Skrývala hodně, měla i doprovod

Čtvrtá generace Škody Fabia by se měla poprvé ukázat zhruba v polovině příštího roku. Prototyp se již proháněl poblíž Mladé Boleslavi, máme fotky i video!

Třetí generace Škody Fabia už pomalu dožívá. V současnosti nabízí litrové tříválce s výkony od 44 (MPI) do 81 kW (TSI), přičemž ten nejsilnější, kombinovaný s manuální šestistupňovou převodovkou, je vyhrazen pouze hatchbacku. Kombíku zbyl už jediný motor, a sice tříválec TSI s výkonem 70 kW, u nějž lze volit mezi manuální i automatickou převodovkou.

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

Nástupce současné Škody Fabia je na cestě. Čtvrtá generace by se dle našich informací měla poprvé ukázat v polovině příštího roku a po stránce techniky bude následovat modernější sourozence ze stájí Volkswagenu a Seatu. Stejně jako polo a ibiza bude nová fabia postavena na platformě MQB A0, na rozdíl od sourozenců ale dostane i hodně diskutovanou karoserii kombi. Ta nedorazí společně s hatchbackem, ale o něco později.

Nová Škoda Fabia Combi byla oficiálně potvrzena! Do hry ji vrátili i naštvaní Češi

Nová Škoda Fabia Combi byla oficiálně potvrzena! Do hry ji vrátili i naštvaní Češi

Pod kapotou nové Škody Fabia najdeme pouze benzinové motory, v současné době se ale ještě řeší, zda budou „ryzí“, nebo i elektrifikované. „Jak vše dopadne, na to si musíte ještě počkat. Sami ještě řešíme otázku profitu hybridní verze, přece jen jde o malé auto za nevysokou částku a tahle technologie není zrovna levná. Za mě dává smysl od modelu Octavia výš,“ prozradil v rozhovoru pro časopis Auto Tip Thomas Schäfer, šéf Škody Auto.

Nová Fabia Combi vypadá fakt dobře, říká šéf Škody. Levnější vozy jsou ve hře

Nová Fabia Combi vypadá fakt dobře, říká šéf Škody. Levnější vozy jsou ve hře

Čtvrtá generace fabie bude nová jak po stránce technického základu, tak i vzhledu. Vůz vzniká pod vedením šéfdesignéra Olivera Stefaniho (v září 2017 ve Škodovce nahradil Jozefa Kabaně) a na silnicích se už objevil i první maskovaný prototyp. Prototyp, který vidíte v galerii a v přiloženém videu, byl spatřen poblíž Mladé Boleslavi a nejel sám. Záda mu kryla čtvrtá generace octavie, přesto objektivu neuniknul.

Škoda Octavia I ve skutečnosti skončila teprve nedávno. Našly se jasné důkazy

Škoda Octavia I ve skutečnosti skončila teprve nedávno. Našly se jasné důkazy

Maskování je opravdu výrazné, stěží jde poznat, že se jedná o Škodu Fabia. Kapota se opět trochu více zakulatí, maska chladiče je nízká, široká a více kolmá, podobně jako u Škody Scala. Té dokonce odpovídají i svislé průduchy v předním nárazníku. Prototyp byl vybaven světlomety s LED denním svícením ve spodní části, za jízdy připomínaly světla trojkové fabie po modernizaci. Podobná světla má i základní scala.

Škoda Fabia v dobových reklamách: O té nejlepší snad ani nemůže být pochyb

Škoda Fabia v dobových reklamách: O té nejlepší snad ani nemůže být pochyb

Těžko říct, jak moc se dá věřit linkám zadních dveří, alespoň dle fotek to ale vypadá, že nová fabia dostanete širší zadní sloupek, než má ta současná. Svítilny prototypu se tváří, jako by měly „vystupovat“ z karoserie, a dokonce i zadní nárazník je výraznější než u současné generace. Nikdo ale nepotvrdí, zda se jedná o konečné tvary, nebo pouze dílo „maskérů“. Základní tvar karoserie je jasný, důležité detaily si ale Škoda obvykle hlídá. Vždyť i testovací scaly dlouho jezdily s „vycpanými“ boky, ačkoliv to tak na první pohled nevypadalo.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako jeden z mála vozů své třídy nabízí i karoserii Combi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing.

Ceny a výbava • První jízda po faceliftu • Minitest Škoda Fabia Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků