Nová policejní Škoda Kodiaq do detailu: Podívejte se, co všechno vozí na palubě

Tyto policejní Kodiaqy jsou vybaveny opravdu až po střechu.

Pro takzvané velitele policie, kteří zasahují při mimořádných událostech na území Prahy, nyní obdržela Pohotovostní motorizovaná jednotka dvojici nových zásahových Kodiaqů. Vozidla zakoupena z fondu pro bezpečnost MHMP (Magistrát Hlavního města Prahy) jsou opravdu plně vybavená pro všechny případy, což nyní ukazuje i krátké prohlídkové video.

Jak uvedl ředitel pražské policie brig. gen. Tomáš Lerch, nové Kodiaqy si policisté sami navrhli a dohlédli na provedení veškerých úprav. Pro nákup vozů uvolnil MHMP celkem čtyři miliony korun. Přesněji se pak jedná o dvojici SUV s motorem 2.0 TSI o výkonu 140 kW (190 koní), převodovkou DSG a pohonem všech kol.

Policie ČR dále elektrifikuje. Ode dneška pomáhá a chrání také v Hyundaích Ioniq

Policie ČR dále elektrifikuje. Ode dneška pomáhá a chrání také v Hyundaích Ioniq

Kodiaqy v policejních barvách jsou jako velitelská vozidla odlišena zelenými světly pod čelním a zadním oknem, přičemž dvojité modročervené majáky se dvěma úrovněmi svítivosti (denní a noční režim) taky nechybí. Dále je ve výbavě z venku viditelný pátrací LED světlomet řízený uvnitř joystickem a taky boční nášlapy.

SUV jsou doplněna o speciální výsuvnou zástavbou umístěnou v zavazadlovém prostoru vozidla, která souží k ukládání různého vybavení, přičemž další úložný box zastává místo druhé řady sedaček. Mezi předními sedadly je také umístěn držák na dlouhé zbraně.

Policie ČR si převzala nové Toyoty Land Cruiser. Off-roady budou sloužit u hranic

Policie ČR si převzala nové Toyoty Land Cruiser. Off-roady budou sloužit u hranic

V kompletní výbavě Kodiaqů tak najdete kromě standardní policejní výbavy jako třeba alkohol testeru rovněž hydrauliku na otevírání dveří, beranidlo, teleskopický žebřík, přenosné osvětlení, chrániče sluchu, detektor CO, dozimetr, zdravotnickou brašnu, defibrilátor, zastavovací pás, kužely a mimo jiné i neprůstřelné vesty a helmy.

Velitelské škodovky budou zasahovat při mimořádných událostech, které Policie ČR definuje jako závažné situace, které způsobují narušení stability systému a ohrožují život, zdraví, majetek nebo životní prostředí a vyžadující okamžitou pomoc. Příkladem z minulosti mohou být třeba pád Trojské lávky, dopravní nehoda Vězeňské služby ČR na Pražském okruhu nebo požár a následná evakuace domu pro seniory na Černém Mostě.

Videa: Policie ČR

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq je po modelu Yeti druhé SUV značky Škoda. Využívá koncernovou platformu MQB a vyrábí se v České republice spolu se sesterským SUV Seatu. Kodiaq je první model Škody, který lze objednat v sedmimístném provedení, dostupný je také v provedení sport (RS).

Ceny a výbava • Test Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW • Škoda Kodiaq RS

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

dnes | Martin Jeník | 2 příspěvky
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků