Nová Octavia RS až koncem příštího roku

Podle serveru What car? se neobjeví nová verze Octavie RS odvozená z nové generace dříve než koncem příštího roku. Do té doby by se měla prodávat verze stará, tedy s motorem 1.8T 132 kW, a to jak v hatchbacku, tak kombi.

Nový model bude dle našich informací nosit pod kapotou naftový motor 2.0 TDI s naladěním na 132, případně 136 kW. Uvažuje se rovněž o motoru 2.0T FSI 147 kW, který letos na podzim dostane Golf GTI. Důvod, proč se pod kapotou objeví i nafťák, je nasnadě; dle Haralda Ludanka se Fabia RS (s motorem 1.9 TDI 96 kW) prodává dvakrát lépe, než se původně plánovalo. Zájem o najtu je evidentně enormní...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků