Nová Octavia bude až v roce 2004

Ačkoliv původní informace hovořily o tom, že nová Octavia (ne jen facelift, ale zcela nový model) bude již v polovině příštího roku, skutečnost je bohužel jiná. Nový model Octavie nás poctí svojí existencí až v roce 2004, tedy o rok později. Stávající model (možná s drobnými úpravami) se tedy bude prodávat ještě necelé dva roky; snad proto, že má stále takové prodejní úspěchy.

Nová Octavia by měla mít větší rozvor (přes 2600 mm) - bude pravděpodobně postavena na podvozku Golfu páté generace, přičemž vzhled by neměl být nijak diametrálně odlišný. V časopise Svět motorů se již dokonce objevila pravděpodobná podoba nového vozu zpracována jeho redaktory.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 32 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků