Nová Octavia bude až v roce 2004

Ačkoliv původní informace hovořily o tom, že nová Octavia (ne jen facelift, ale zcela nový model) bude již v polovině příštího roku, skutečnost je bohužel jiná. Nový model Octavie nás poctí svojí existencí až v roce 2004, tedy o rok později. Stávající model (možná s drobnými úpravami) se tedy bude prodávat ještě necelé dva roky; snad proto, že má stále takové prodejní úspěchy.

Nová Octavia by měla mít větší rozvor (přes 2600 mm) - bude pravděpodobně postavena na podvozku Golfu páté generace, přičemž vzhled by neměl být nijak diametrálně odlišný. V časopise Svět motorů se již dokonce objevila pravděpodobná podoba nového vozu zpracována jeho redaktory.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 12 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků