Nová Mazda MX-5 také s nafťákem a motorem 2.3 l

Podle britského AutoExpressu dostane nová Mazda MX-5 kromě základních benzínových motorů také jeden nafťáček. Naftové motory jsou oblíbené a Mazda nemá problém si tímto krokem „udělat“ více zákazníků - MX-5 si pak koupí i ti, kdož chtějí otevřený roadster, ale milují zvuk naftového motoru a chtějí jezdit za levný peníz. Puristé ale mohou jásat: v malé mazdě se objeví mimo nafťák i výkonnější benzínový agregát, a sice standardní čtyřválec 2.3 l, který můžeme najít např. v Mazdě 6.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků