Nová Mazda MX-5: limitovaná série pro nedočkavce

Před nedávnem jsme psali, že třetí generace Mazdy MX-5 bude levnější, než její předchůdkyně. Na americkém trhu se bude prodávat v přepočtu od 525 tisíc Kč, v Evropě by se cena základního modelu měla pohybovat mezi 600 a 700 tisíci Kč. To vše ale bude aktuální zřejmě až příští rok. Pro nedočkavé fanoušky tohoto skoro legendárního roadsteru ale Mazda připravila limitovanou sérii s názvem Mazda MX-5 3rd Generation Limited, která se na trhu objeví ještě letos. Vyrobeno bude pouze 3 500 kusů a zatím není známo, kolik z nich se dostane do Česka. Pro obdobně velké západoevropské země jsou však vyhrazeny maximálně desítky kusů.

Všechny vozy by měly být vyvedeny v červené barvě se stejně laděným koženým čalouněním sedadel. Zvnějšku pak limitované MX poznáte podle několika chromovaných detailů, zejména rámu čelního skla, lemování masky chladiče a mlhových světel. Podobně bude dotčen i interiér, kde se chromem budou blyštit výplně dveří nebo přístrojová deska.

Do boje o zákazníka vyjede omezená série Mazdy MX-5 se stošedesátikoňovým dvoulitrem pod kapotou a na 17" leštěných kolech. Na oslnivé zbroji ale bude mít neméně oslnivou cenovku: 39 995 Euro (cca 1,18 milionu Kč). Inu, za nedočkavost a výjimečnost se platí.

Klepněte pro větší obrázek
Mazda MX-5 3rd Generation Limited
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků