Nová Mazda MX-5: limitovaná série pro nedočkavce

Před nedávnem jsme psali, že třetí generace Mazdy MX-5 bude levnější, než její předchůdkyně. Na americkém trhu se bude prodávat v přepočtu od 525 tisíc Kč, v Evropě by se cena základního modelu měla pohybovat mezi 600 a 700 tisíci Kč. To vše ale bude aktuální zřejmě až příští rok. Pro nedočkavé fanoušky tohoto skoro legendárního roadsteru ale Mazda připravila limitovanou sérii s názvem Mazda MX-5 3rd Generation Limited, která se na trhu objeví ještě letos. Vyrobeno bude pouze 3 500 kusů a zatím není známo, kolik z nich se dostane do Česka. Pro obdobně velké západoevropské země jsou však vyhrazeny maximálně desítky kusů.

Všechny vozy by měly být vyvedeny v červené barvě se stejně laděným koženým čalouněním sedadel. Zvnějšku pak limitované MX poznáte podle několika chromovaných detailů, zejména rámu čelního skla, lemování masky chladiče a mlhových světel. Podobně bude dotčen i interiér, kde se chromem budou blyštit výplně dveří nebo přístrojová deska.

Do boje o zákazníka vyjede omezená série Mazdy MX-5 se stošedesátikoňovým dvoulitrem pod kapotou a na 17" leštěných kolech. Na oslnivé zbroji ale bude mít neméně oslnivou cenovku: 39 995 Euro (cca 1,18 milionu Kč). Inu, za nedočkavost a výjimečnost se platí.

Klepněte pro větší obrázek
Mazda MX-5 3rd Generation Limited
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků