Nová Mazda MX-5: limitovaná série pro nedočkavce

Před nedávnem jsme psali, že třetí generace Mazdy MX-5 bude levnější, než její předchůdkyně. Na americkém trhu se bude prodávat v přepočtu od 525 tisíc Kč, v Evropě by se cena základního modelu měla pohybovat mezi 600 a 700 tisíci Kč. To vše ale bude aktuální zřejmě až příští rok. Pro nedočkavé fanoušky tohoto skoro legendárního roadsteru ale Mazda připravila limitovanou sérii s názvem Mazda MX-5 3rd Generation Limited, která se na trhu objeví ještě letos. Vyrobeno bude pouze 3 500 kusů a zatím není známo, kolik z nich se dostane do Česka. Pro obdobně velké západoevropské země jsou však vyhrazeny maximálně desítky kusů.

Všechny vozy by měly být vyvedeny v červené barvě se stejně laděným koženým čalouněním sedadel. Zvnějšku pak limitované MX poznáte podle několika chromovaných detailů, zejména rámu čelního skla, lemování masky chladiče a mlhových světel. Podobně bude dotčen i interiér, kde se chromem budou blyštit výplně dveří nebo přístrojová deska.

Do boje o zákazníka vyjede omezená série Mazdy MX-5 se stošedesátikoňovým dvoulitrem pod kapotou a na 17" leštěných kolech. Na oslnivé zbroji ale bude mít neméně oslnivou cenovku: 39 995 Euro (cca 1,18 milionu Kč). Inu, za nedočkavost a výjimečnost se platí.

Klepněte pro větší obrázek
Mazda MX-5 3rd Generation Limited
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků