Nová Mazda MX-5 a faceliftovaná Mazda 6 v Ženevě

Třetí generace roadsteru Mazda MX-5 si odbude svou premiéru na ženevském autosalonu. To ale není žádná novinka, testovací verze byly špionážními fotografy zachyceny už několikrát. Dnes Mazda publikovala tiskovou zprávu, kterou oficiálně uvedení nové generace potvrzuje. Současně s tím zveřejnila jeden snímek, na kterém je ale roadster stále maskován. Naše dřívější špionážní obrázky ale jasně ukazují, že nová maska bude ve stylu modelu RX-8.

Žádné další podrobnosti tisková zpráva neuvádí. Podle neoficiálních informací se prodlouží MX-5 o 20 mm na 3 995 mm, rozvor bude větší o 65 mm a vzroste tak na 2 330 mm. Pod kapotou budou dva benzíny, 1.8 93 kW a 2.0 118 kW. Oba motory dostanou pětistupňovou manuální převodovku, dvoulitr bude možné pořídit za příplatek s šestikvaltem. Spekuluje se také o naftovém motoru. Kromě plátěné střechy bude i nadále dostupný hardtop.

Současně s novou MX-5 se objeví také faceliftovaná Mazda 6; i zde je Mazda na slovo skoupá. V tiskové zprávě se jen uvádí, že se změní vnější design, vůz dostane výkonnější motory (vč. nafťáků) a upravený interiér. Faceliftovaná Mazda 6 se začne prodávat na začátku léta.

Tip: Přehled novinek Mazdy do roku 2006 najdete v našem starším článku.

Klepněte pro větší obrázek Jediný oficiální obrázek Mazdy MX-5

Špionážní fotografie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Foto © Automedia

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků