Nová Mazda CX-60 se chlubí svým interiérem. Inspiroval se uměním japonských mistrů

Chystané plug-in hybridní SUV bude mít premiéru začátkem března, nyní odhalilo další střípek ze svých tajemství.

S novou platformou a novými možnostmi se Mazda chystá na premiéru své prostorné novinky s dobíjením ze zásuvky. Připomeňme si, že stojí na konstrukčním základu Large Product Group s preferovaným pohonem zadních kol. V Evropě bude poháněna benzinovým čtyřválcem o objemu 2,5 litru, který společně s elektromotorem pustí na kola systémový výkon přes 221 kW (300 k).

Z hlediska stylu půjde o evoluci aktuálního designové filozofie Kodo, jednoznačně tedy poznáte příbuznost například s CX-5 nebo CX-30. Design podle Mazdy ctí tradiční japonskou koncepci „ma,“ která oslavuje klid a důstojnou krásu prázdného prostoru.

Nyní zde máme první oficiální snímek interiéru. Vnitřek nové CX-60 je dle automobilky navržen podle koncepce „kaičó,“ tedy s ohledem na harmonii materiálů a textur. Těšit se prý můžeme na javorové dřevo, kůži Nappa, japonské textilie, chromované prvky a také speciální prošívání, inspirované japonským stylem „musubu.“

Na snímku v galerii je vidět čalounění palubní desky z hrubší tkaniny se zajímavými stehy, dále pak můžeme identifikovat horizontální výdech ventilace uprostřed v rozostřeném pozadí zřejmě i vertikální výdech u A sloupku. Po CX-60 se představí také sedmimístné SUV CX-80 v podobném stylu, severoamerický trh se pak může těšit na své vlastní a ještě větší modely CX-70 a CX-90.

Mazda

Japonskou automobilku založil v roce 1920 Jujiro Matsuda. Název se někdy odkazuje na jeho jméno, jindy na perského boha Ahura Mazda.

V roce 1979 vstoupil do Mazdy Ford, který postupně navyšoval a prodával svůj podíl. Dnes ale vlastní už malou část společnosti.

Mazda MX-30 • Mazda2 •​ Mazda3 •​ Mazda6 •​ Mazda CX-3 •​ Mazda CX-30 •​ Mazda CX-5 •​ Mazda MX-5

Diskuze (9) Další článek: Globální spotřebitelský průzkum ovládly japonské značky. Mezi sebe pustily jedinou „prémii“ z Německa

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz