Nová Mazda 2 Hybrid míří do Evropy. Ano, jde o Toyotu Yaris bez větších změn

Ani jiná maska, do portfolia Mazdy zapadne hybridní Yaris pouze s novými logy.

Všichni mají rádi Toyotu. Na technice japonské značky dnes stojí dva modely Suzuki – Swace a Across – a partnerství je například zřejmé taky u nového Subaru Solterra, technického sourozence elektrické Toyoty bZ4X ze společného vývoje obou značek. Nyní je Toyota opět pomocnou rukou i pro Mazdu, která již oficiálně představuje full-hybridní hatchback 2 pro Evropu, tedy zcela očividně přeznačkovaný hybridní Yaris.

Mazda již dříve uvedla, že hybridní ústrojí Toyoty se jeví jako ideální cesta. Partnerství je výhodné z hlediska snižování flotilových emisí v Evropě, rovněž sdílením výroby a tedy šetřením nákladů. Od Yarisu se totiž nová Mazda 2 Hybrid liší opravdu jen znaky a jinými koly. A technika pod kapotou je už dobře známá.

V Yarisu se znaky Mazdy tak najdeme tříválec 1.5 Hybrid, který zajišťuje systémový výkon 116 koní (85 kW) a je spojen s automatickou převodovkou e-CVT. Takto poháněnou Toyotu Yaris máme v dlouhodobém redakčním testu a zatím se jeví jako perfektní parťák nejenom do města.

Zajímavostí je, že na trhu Velké Británie uvede Mazda do prodeje nový hatchback 2 Hybrid po boku dosavadní generace modelu. Oba vozy tak budou prodávány alespoň určitou dobu souběžně. Zda se této strategie dočkáme i na dalších trzích včetně Česka, to se uvidí. S velkou pravděpodobností ale stará „dvojka“ potichu dožije v nabídce Mazdy a poté ji už kompletně nahradí nový Hybrid.

Partnerství Toyoty a Mazdy pokračuje dlouhou dobu i na ostatních globálních trzích. Právě v Evropě se má ale spolupráce v nejbližší době ještě prohloubit. Mimo současné využití Yarisu chce Mazda v budoucnu zvolit techniku Toyoty i pro další nové hybridní a čistě elektrické modely. Ostatně stačí zmínit chystaná SUV CX-60 a CX-80, u nichž chce Mazda poprvé uvést plug-in hybridní ústrojí.

Uvedení nové Mazdy 2 Hybrid na evropské trhy je plánováno na jaře 2022.

Diskuze (12) Další článek: Evropská Toyota bZ4X do detailu: Čekejte ji příští rok, máme další fotky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,