Nová Kia XCeed již sjíždí z výrobní linky v Žilině. Od spuštění objednávek už projevilo zájem přes 100 zákazníků

Slovenský výrobní závod už chrlí vylepšenou Kiu XCeed také ve výbavě GT-Line.

Crossover Kia Xceed prošel modernizací v červenci tohoto roku. Měsíc poté jsme se dozvěděli také české ceny a spustily se objednávky. Nyní nás české zastoupení automobilky informuje, že vůz již sjíždí z výrobních linek v Žilině a dělí se s námi s fotografiemi nově vyrobených kusů. Od zmiňovaného zahájení přijímání objednávek už navíc projevilo zájem 116 zákazníků.

Slovenský výrobní závod navíc prošel modernizací. Pracuje zde nyní čtyřicet nových robotů, konkrétně v prostorách lakovny a montovny. Závod také využívá k provozu ze 100 % obnovitelnou energii a v rámci celého provozu rekuperuje teplo a recykluje vodu z lakovny ve snaze omezit produkci odpadu.

V Žilině vzniká modelová rodina Ceed, která zahrnuje Ceed, Ceed SW, ProCeed, XCeed a SUV Sportage. Nabídku modernizovaného modelu XCeed otevírá motor 1.0 T-GDI o výkonu 120 koní. K dispozici je také čtyřválcová patnáctistovka o výkonu 160 koní, šestnáctistovka o výkonu 204 koní, diesel 1.6 CRDi a plug-in hybrid 1.6 GDI PHEV. České ceny rozebíráme zde.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Diskuze (4) Další článek: Nová Škoda velikosti Fabie bude elektrická. Bude labutí písní současné techniky, potýká se však s problémy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,