Nová Kia Sportage do detailu. SUV se předvádí ve velké galerii zvenku i zevnitř

O evropskou verzi se stále nejedná, přesto ale Sportage naznačuje, co můžeme čekat.

Zatímco stále čekáme na uvedení vyhrazené evropské specifikace Kie Sportage, doma v Jižní Koreji už nová generace SUV nastupuje do prodeje. K této příležitosti automobilka vypouští bohatou galerii, ve které si můžeme novou Sportage prohlédnout opravdu do detailu, a to hlavně po stránce interiéru.

Kia Carnival Hi-Limousine je nový vrchol luxusu. Má šatník a namasíruje vám nohy

Kia Carnival Hi-Limousine je nový vrchol luxusu. Má šatník a namasíruje vám nohy

Kromě dřívějších renderů se Sportage poprvé ukazuje i na reálných fotkách. Olivově zelený exemplář má představovat jednu z vyšších výbavových úrovní modelu. U evropské varianty SUV se počítá s takřka identickým vnějším designem, avšak po stránce rozměrů má dojít ke změnám s kratším rozvorem (u „globální“ korejské varianty čítá 2755 mm).

Kia, Porsche, nebo snad Bentley? Anketa kolegů z Auto.cz prověřila občany v Česku

Pohled do interiéru nyní Kia rozšiřuje o fotky nižších výbav. I když se značka vydala podobnou cestou jako dříve Mercedes, se spojeným panelem přístrojového štítu a displeje infotainmentu, levnější verze Sportage si vystačí s menšími obrazovkami nebo dokonce tradičním rádiem s černobílým displejem a konvenčními otočnými voliči a fyzickými tlačítky.

Kia Ceed má po faceliftu: Je vybavenější, bezpečnější a pokračuje s elektrifikací

Kia Ceed má po faceliftu: Je vybavenější, bezpečnější a pokračuje s elektrifikací

Úrovně výbavy lze rozlišit také panelem ovladačů klimatizace a topení – zatímco vrcholný Sportage využije úzký displej, respektive dotykové plochy, nižší linie SUV přijedou s otočnými voliči a malým displejem nebo dokonce kompletně bez displeje. Podle výbavy se rovněž mění konfigurace středového panelu, třeba po stránce odkládacích přihrádek.

Uvidíme tedy, jaké úrovně a standardní výbavu přinese evropský Sportage. Zahaleno tajemstvím je pro starý kontinent i portfolio motorizací nové generace SUV, ačkoliv se pod kapotou očekávají obdobná a především elektrifikovaná ústrojí jako v sourozenci Hyundai Tucson. Představení evropské specifikace Kie Sportage má proběhnout letos v září.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

19.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Volkswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků