Nová Kia Sportage do detailu. SUV se předvádí ve velké galerii zvenku i zevnitř

O evropskou verzi se stále nejedná, přesto ale Sportage naznačuje, co můžeme čekat.

Zatímco stále čekáme na uvedení vyhrazené evropské specifikace Kie Sportage, doma v Jižní Koreji už nová generace SUV nastupuje do prodeje. K této příležitosti automobilka vypouští bohatou galerii, ve které si můžeme novou Sportage prohlédnout opravdu do detailu, a to hlavně po stránce interiéru.

Kia Carnival Hi-Limousine je nový vrchol luxusu. Má šatník a namasíruje vám nohy

Kia Carnival Hi-Limousine je nový vrchol luxusu. Má šatník a namasíruje vám nohy

Kromě dřívějších renderů se Sportage poprvé ukazuje i na reálných fotkách. Olivově zelený exemplář má představovat jednu z vyšších výbavových úrovní modelu. U evropské varianty SUV se počítá s takřka identickým vnějším designem, avšak po stránce rozměrů má dojít ke změnám s kratším rozvorem (u „globální“ korejské varianty čítá 2755 mm).

Kia, Porsche, nebo snad Bentley? Anketa kolegů z Auto.cz prověřila občany v Česku

Pohled do interiéru nyní Kia rozšiřuje o fotky nižších výbav. I když se značka vydala podobnou cestou jako dříve Mercedes, se spojeným panelem přístrojového štítu a displeje infotainmentu, levnější verze Sportage si vystačí s menšími obrazovkami nebo dokonce tradičním rádiem s černobílým displejem a konvenčními otočnými voliči a fyzickými tlačítky.

Kia Ceed má po faceliftu: Je vybavenější, bezpečnější a pokračuje s elektrifikací

Kia Ceed má po faceliftu: Je vybavenější, bezpečnější a pokračuje s elektrifikací

Úrovně výbavy lze rozlišit také panelem ovladačů klimatizace a topení – zatímco vrcholný Sportage využije úzký displej, respektive dotykové plochy, nižší linie SUV přijedou s otočnými voliči a malým displejem nebo dokonce kompletně bez displeje. Podle výbavy se rovněž mění konfigurace středového panelu, třeba po stránce odkládacích přihrádek.

Uvidíme tedy, jaké úrovně a standardní výbavu přinese evropský Sportage. Zahaleno tajemstvím je pro starý kontinent i portfolio motorizací nové generace SUV, ačkoliv se pod kapotou očekávají obdobná a především elektrifikovaná ústrojí jako v sourozenci Hyundai Tucson. Představení evropské specifikace Kie Sportage má proběhnout letos v září.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků