Kia

Nová Kia Niro je oficiálně tady: Odvaha jí nechybí, nabídka pohonů drtí konkurenci

Kdo čekal facelift, ten je překvapen novou generací. Kia Niro přichází v druhém vydání teprve po pěti letech.

Korejský autosalon již otevřel své brány a automobilky tak začaly chrlit novinky. Jednou z nich je i dříve avizovaná nová generace crossoveru Kia Niro, která přišla po pouhých pěti letech na trhu. Jak už jsme psali, novinka si bere designovou inspiraci z konceptu HabaNiro (ve videu níže), který se představil v roce 2019 jako designová studie.

Nové Niro si od konceptu bere především LED světelný podpis, dvoubarevnou karoserii a široký C sloupek. Design doplňuje klasická „tygří tvář“, která je dnešním poznávacím znamením vozů Kia, i když v případě novinky je to spíše čumáček. LED technologie si to zamířila i do zadních svítilen, které jsou na konci C sloupku.

Uvnitř Kia pokračuje v moderních trendech sdružením infotainmentu a digitálního přístrojového štítu v jeden velký panel, který se rozprostírá takřka přes celou šířku palubní desky. No a protože dnes frčí ekologie, má nové Niro stropnici z recyklovaných tapet a potahy sedadel z přírodního vlákna Tencel z eukalyptových listů.

Konkrétní technické údaje o motorizacích automobilka zatím neposkytla. Víme ale, že Niro si zachová hybridní, plug-in hybridní i čistě elektrickou variantu, která se ale ukáže až příští rok. Na pořádná čísla si budeme muset počkat, na tak širokou nabídku pohonů ale v rámci daného segmentu jen tak nenarazíte. Kia navíc zmiňuje, že plug-in hybrid disponuje funkcí, která rozpozná vjezd do nízkoemisní zóny a přepne na elektřinu.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Diskuze (6) Další článek: Tohle je nový Polestar 5, švédská zbraň proti Porsche Taycan a Audi e-tron GT

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,