Nová Kia EV9 konečně oficiálně: Elektrické SUV se třemi řadami sedadel prezentuje budoucnost technologií a komfortu

Kia EV9 je pro automobilku zlomovým modelem, s nímž vstupuje do nového segmentu. Soustředí se na pohodlí posádky a prezentuje design budoucích modelů.

Kia odhaluje podobu nové elektrické vlajkové lodi ještě před premiérou naplánovanou na konec měsíce. Pro korejskou automobilku je to velký krok, protože se poprvé s bateriovým pohonem vydává mezi největší SUV se třemi řadami sedadel.

Design vozu vychází ze současné filozofie „Spojené protiklady“, vyznačující se značně futuristickými tvary, poskytujícími široké možnosti kreativity. Návrhářům se nápaditým způsobem podařilo spojit ostré geometrické tvary do vzájemné harmonie. Dobře je to patrné na přídi, kdy je hladká maska protikladem ke komplikovanému vzhledu světel s lomenou linií denního svícení. Stejný recept je použit také vzadu.

Využití geometrických tvarů nejlépe vystihuje boční profil, zvýrazněný chromovanou lištou pod hranou oken a ostře řezané vystouplé blatníky. Celkový dojem dotváří černá kola se světlými akcenty. Kia zmiňuje, že EV9 nastiňuje, kam se bude ubírat design dalších plánovaných elektromobilů.

Platforma E-GMP umožnila dosáhnout velkorysého rozvoru, z čehož bude profitovat zejména posádka. Právě prostornost v kombinaci s nejmodernějšími technologiemi byly hlavní inspirací pro ztvárnění kabiny. Ta bude dostupná v šesti a sedmimístném uspořádání. Cestující v prvních dvou řadách EV9 mohou naráz sklopit sedadla a pohodlně odpočívat po dobu dobíjení. Sedadla druhé řady lze snadno otočit o 180° pro vytvoření diskuzního salónku. Vzhledem k předpokladu dlouhých cest jsou i zadní sedadla vybavena nabíjecími porty a držáky nápojů.

Ještě více úložných míst nabídne středová konzole mezi řidičem a spolujezdcem. Palubní deska má minimalistické pojetí s malým počtem fyzických tlačítek. Většina komfortních funkcí se totiž ovládá 5palcovým segmentovým displejem nebo 12,3 palce velkou dotykovou obrazovkou multimediálního zařízení s online službami včetně navigace. Druhý stejně velký displej využívá řidič pro zobrazení jízdních údajů a aktivity asistentů.

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Diskuze (69) Další článek: Nejprodávanější Mercedes-Benz má po modernizaci. Je to všuměl v obleku s hybridem pod kapotou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz