Nová Kia Carnival oficiálně na našem trhu (české ceny)

Tento týden se byla na český trh uvedena druhá generace velkého MPV Kia Carnival. To se oproti své předchozí generaci vyznačuje kompaktnějšími rozměry (tedy alespoň v Evropě, jinde ve světě se můžete setkat i prodlouženou verzí) a líbivějším vzhledem. I přes výrazné zkrácení karoserie zůstává nový Carnival jedním z největších MPV své třídy, zejména díky šířce 1985 mm a rozvoru 2890 mm. Vůz je i po zkrácení sedmimístný a díky posuvným zadním dveřím na obou stranách je přístup ke druhé a třetí řadě sedadel maximálně zjednodušen. Větších změn doznal interiér, který je oproti první generaci kvalitnější a lépe uspořádaný.
 
Na českém trhu je Carnival k dispozici s jediný motorem a třemi stupni výbav. Vyvoleným motorem je obrovský řadový dieselový čtyřválec o objemu 2,9 litru, známý již z minulosti. Nově dostal na pomoci variabilní geometrii lopatek turba, díky které maximální výkon povyrostl o 22 kW na 136 kW v 3 800 ot. a nejvyšší točivý moment se ustálil na hodnotě 343 Nm v rozmezí 1500 a 3500 ot. S ním a dvěma tunami (2 093 kg) pohotovostní hmotnosti uhání Carnival stovkou za 12,9 s (manuální pětikvalt, v budoucnu přijde šestikvalt) resp. 13,9 s. Maximální rychlost činí 197 resp. 194 km/h. To vše při kombinované spotřebě 7,8 resp. 9,0 litru nafty na 100 km.
 
Výbavy nesou pro Kiu klasické označení LX, EX a EX+. Již v základu dostanete mj. manuální klimatizaci, centrálním zamykání s dálkovým ovládáním a alarmem, elektrické ovládání oken a vnějších zpětných zrcátek, vyhřívané čelní sklo, 6 airbagů a ABS. Cena takto vybaveného vozu je 719 980 Kč, což je na sedmimístné MPV s rozumnou výbavou a silným motorem částka opravdu zajímavá. Vyšší výbava EX přijde na 799 980 Kč a EX+ na 919 980 Kč, za automat se připlácí 45 000 Kč a za metalízu 14. Pokud vás zajímají další detaily, nahlédněte do kompletního ceníku.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Nová Kia Carnival
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků