Nová Kia Carnival na prvních fotografiích. Přivítejte novou kategorii rodinných vozů

Zájem o MPV celosvětově upadá. Kia se proto rozhodla spojit novou generaci modelu Carnival s přednostmi SUV.

Kia Carnival bylo na počátku tisíciletí celkem běžně vídané rodinné MPV i na českých silnicích. Mělo velké naftový motor, vešlo se do něj až sedm lidí a vypadalo nenápadně. Na našem trhu tento vůz již nějakou dobu nekoupíte. Na některých trzích ovšem stále zůstává (například v USA pod jménem Sedona) a nyní se představuje v nové verzi, která reaguje na aktuální trendy.

VW Sharan se zatím do hrobu nechystá. Brzy ale přijde o všechny naftové motory

VW Sharan se zatím do hrobu nechystá. Brzy ale přijde o všechny naftové motory

Carnival čtvrté generace Kia označuje jako GUV (Grand Utility Vehicle), čímž naznačuje propojení výhod SUV a MPV. Oproti předchůdci se Carnival změnil téměř k nepoznání. Má zcela novou přední masku s moderním vzhledem, na kterou jsou napojené diodové světlomety. Zadní svítilny jsou nyní propojené světelnou lištou.

Designéři také posunuli sloupky předního okna o trochu více dozadu, aby mohli nechat vyniknout delší kapotu. Celý vůz poté obalily černými doplňky a chromovými lištami. Automobilka se s bližšími technickými detaily prozatím tají. K dispozici máme jen pár fotografií a není mezi nimi ani pohled do interiéru.

Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

Češi volili Auto roku pro seniory. Vyhrál už nevyráběný Hyundai, uspěla i Škoda

Co bude pod kapotou se také neví. Podle serveru Carscoops si sem však najde cestu i plug-in hybridní ústrojí o výkonu 227 koní a s 350 N.m točivého momentu. Nová Kia Carnival chce zaujmout především mladé rodiny, pro které má připravený neokoukaný vzhled a zajímavý styl. S předpokládaným rozvorem 3090 mm to nebude žádný prcek. Novinka půjde na vybraných trzích do prodeje až v příštím roce. O vstupu do Evropy zatím nemáme žádné informace.

Galerie doplněna o současnou verzi vozu.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 3 příspěvky
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků