Nová Kia Carens se představí již zanedlouho (první foto)

Nová Kia Carens se představí již zanedlouho (první foto)

Kia představí na konci května ve Španělsku, při příležitosti tamního autosalonu, svůj nový model Carens. Prozatím Kia zvedá zvědavost skicami své novinky. Přestože reálná podoba není prozatím známa, model vychází jak z klasické minulé generace modelu Carens, tak z odvážnější studie Multi-S. Nová generace Carensu se zařadí mezi velké MPV na dnešním trhu a bude zaměřena na zákazníky, kteří hledají větší rodinné vozy jako je Renault Espace, Opel Zafira a další. Právě se Zafirou bude mít novinka společný systém zadních sedaček, které jsou integrovány do podlahy a v případě potřeby většího zavazadelníku je stačí sklopit a řidič tak získá rovnou ložnou plochu.

Novinka přijde s pestrou paletou výbav a motorů, bližší specifikace ale budou známy až na konci května.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová Kia Carens 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Skici Kiy Carens

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků