Nová Kia Carens na českém trhu

Spojení značek Kia a Hyundai svědčí oběma stranám. Ještě nikdy nebyla nabídka vozů Kia na našem trhu tak bohatá jako v poslední době. Teď přichází další novinka nazvaná Kia Carens.

Jde o přírůstek do rodiny tak zvaných MPV, tedy kompaktních velkoobjemových vozů postavených na bázi běžného vozu nižší střední třídy. Novinka by měla přijít na trh během prvních podzimních týdnů, ale už dnes je známo, že nejdříve přijde verze se zážehovým motorem 1,8 l s výkonem 92,6 kW a se vznětovým agregátem 2,0 l (82,5 kW). Ještě koncem letošního roku pak má přibýt benzinová šestnáctistovka s výkonem 77,2 kW.

Známy jsou už také ceny: benzinová verze začne předběžně na 519 980 Kč, dieselová na 509 980 Kč. Ve všech případech bude také možnost odpočtu DPH.

Podrobněji vás s novou Kiou Carens seznámíme začátkem září, kdy se budeme moci s vozidlem krátce povozit a důkladně pak v následujících týdnech po uskutečnění obvyklého redakčního testu.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků