Nová Kia Carens na českém trhu

Spojení značek Kia a Hyundai svědčí oběma stranám. Ještě nikdy nebyla nabídka vozů Kia na našem trhu tak bohatá jako v poslední době. Teď přichází další novinka nazvaná Kia Carens.

Jde o přírůstek do rodiny tak zvaných MPV, tedy kompaktních velkoobjemových vozů postavených na bázi běžného vozu nižší střední třídy. Novinka by měla přijít na trh během prvních podzimních týdnů, ale už dnes je známo, že nejdříve přijde verze se zážehovým motorem 1,8 l s výkonem 92,6 kW a se vznětovým agregátem 2,0 l (82,5 kW). Ještě koncem letošního roku pak má přibýt benzinová šestnáctistovka s výkonem 77,2 kW.

Známy jsou už také ceny: benzinová verze začne předběžně na 519 980 Kč, dieselová na 509 980 Kč. Ve všech případech bude také možnost odpočtu DPH.

Podrobněji vás s novou Kiou Carens seznámíme začátkem září, kdy se budeme moci s vozidlem krátce povozit a důkladně pak v následujících týdnech po uskutečnění obvyklého redakčního testu.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků