Nová Kia Carens na českém trhu

Spojení značek Kia a Hyundai svědčí oběma stranám. Ještě nikdy nebyla nabídka vozů Kia na našem trhu tak bohatá jako v poslední době. Teď přichází další novinka nazvaná Kia Carens.

Jde o přírůstek do rodiny tak zvaných MPV, tedy kompaktních velkoobjemových vozů postavených na bázi běžného vozu nižší střední třídy. Novinka by měla přijít na trh během prvních podzimních týdnů, ale už dnes je známo, že nejdříve přijde verze se zážehovým motorem 1,8 l s výkonem 92,6 kW a se vznětovým agregátem 2,0 l (82,5 kW). Ještě koncem letošního roku pak má přibýt benzinová šestnáctistovka s výkonem 77,2 kW.

Známy jsou už také ceny: benzinová verze začne předběžně na 519 980 Kč, dieselová na 509 980 Kč. Ve všech případech bude také možnost odpočtu DPH.

Podrobněji vás s novou Kiou Carens seznámíme začátkem září, kdy se budeme moci s vozidlem krátce povozit a důkladně pak v následujících týdnech po uskutečnění obvyklého redakčního testu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků