Nová Impreza WRX

Dnešní druhý díl o Subaru Impreza je věnován modelu WRX. Vůz Subaru Impreza WRX - jehož základem je úspěšný soutěžní vůz, by měl v budoucnosti hrát silnější roli také na českém trhu. Subaru nabízí silný WRX v obou verzích karoserie...
Nová Impreza WRX
Dnešní druhý díl o Subaru Impreza je věnován modelu WRX. Vůz Subaru Impreza WRX - jehož základem je úspěšný soutěžní vůz, by měl v budoucnosti hrát silnější roli také na českém trhu. Subaru nabízí silný WRX v obou verzích karoserie: s klasickou stupňovitou zádí vozidla a ve verzi sportovního kombi. Obě verze také navenek ukazují své ambice: široký lapač vzduchu na kapotě zajišt'uje přívod vzduchu k mezichladiči, čelní spoiler se zabudovanými mlhovkami, postranní prahové spoilery, a disky kol z lehkých slitin 7 JJ x 17 s pneumatikami Bridgestone Potenza o rozměrech 215/45 R 17 nekompromisně podtrhují sportovní vzhled. Stálý pohon na všechna kola rozděluje sílu motoru variabilně na.všechna čtyři kola pomocí centrálního diferenciálu se samočinně blokující kapalinovou spojkou, diferenciálem přední a zadní nápravy. Zpomalení obstarají, čtyři vzduchem vnitřně chlazené, kotoučové brzdy, které jsou kombinované s elektronicky řízeným 4-kanálovým systémem ABS.

Podvozek s nezávislým zavěšením čtyř kol je podle výkonu motoru dimenzován jako sportovně-tuhý.

K sériovému vybavení patří sportovní provedení předních sedadel, kožený sportovní volant "Momo", nastavitelný na výšku, hlavice řídicí páky a páka ruční brzdy potažené kůží, řízení s posilovačem, poloautomatická klimatizace, hliníkové pedály, plastové boční prahy, 17-palcové disky z lehkých slitin, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, všechna čtyři okna s elektrickým ovládáním, samosvorný diferenciál, výfuk s dvojitou koncovkou. Pětidveřový sportovní vůz Impreza kombi WRX má elektricky ovládané zvedací střešní skleněné okno, střešní lišty, asymetricky rozdělená sklápěcí opěradla zadních sedadel, stěrače a ostřikovače zadního skla a střešní spoiler.

Subaru uvádí nový vůz Impreza na český trh v prosinci letošního roku. Ing. Petr Neuman, ředitel společnosti SUBARU Česká republika, od nové verze kompaktního úspěšného modelu očekává hodně:

„Nový vůz Impreza je pro nás obrovskou výzvou. Čím častěji s ním jedete a díváte se na něj, tím víc si Vás získává. Ve voze Impreza WRX máme pravý soutěžní vůz. V Anglii se z něj stal kultovní automobil, v České republice se s ním však obchoduje hluboko pod jeho hodnotou. To se s novým vozem Impreza změní.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Subaru Forester 2
Rok výroby: 2014
Stav: 56 765 km
Cena: 480 000 Kč
Subaru Impreza 2
Rok výroby: 2009
Stav: 120 198 km
Cena: 180 000 Kč
Subaru Legacy 2
Rok výroby: 2007
Stav: 204 909 km
Cena: 130 000 Kč
Subaru Forester 2
Rok výroby: 2008
Stav: 123 793 km
Cena: 204 000 Kč
Subaru Forester 2
Rok výroby: 2009
Stav: 186 194 km
Cena: 165 000 Kč
Subaru Legacy 2
Rok výroby: 2007
Stav: 163 611 km
Cena: 140 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků
Test Alfy Romeo Stelvio: Italové naučili SUV jezdit! A kde je problém?

Alfa Romeo Stelvio

První sportovně-užitkový vůz od Alfy Romeo má poctivý základ, díky kterému nabízí skvělé jízdní vlastnosti. Jak si ale stojí v dalších disciplínách?

8.  8.  2017 | Milan Lažanský | 13 příspěvků