Nová Honda Jazz je zde (další nové info a foto)

Nová Honda Jazz byla oficiálně představena na autosalonu v Tokiu, a tak svět „obletěly“ další nové fotografie omlazené podoby tohoto vozítka a pár nových informací.

Nová generace Jazzu pořádně povyroste. Do délky o 50 mm na 3 900 mm a na šířku o 20 mm na 1 695 mm. Rozvor se protáhne o solidních 50 mm, což má zajistit dostatek prostoru pro posádku.

Jestliže design předchůdce charakterizovaly spíše hranaté a jednoduché tvary, nástupce má design o něco oblejší a sportovnější, a to i navzdory tomu, že je o něco větší. V plné výbavě bude Honda Jazz disponovat satelitní navigací, panoramatickou střechou, LCD panelem a různými jinými specialitkami dle poslední módy.

Jazz by měl mít v nabídce dva benzínové motory o objemu 1,3 l VTEC 74 kW (100 k) a 1,5 l VTEC 88 kW (120 k). Je ovšem možné, že později bude k dispozici i hybridní model.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová Honda Jazz: první fotografie

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků