Nová Honda Civic Type-R už se dlouho skrývat nebude. Svou dominanci přijede potvrdit už v červnu

Svět ostrých hatchbacků se letos znovu otřese. Honda Civic přijede potvrdit svou dominanci v nové generaci. Bohužel naposledy v takové podobě, v jaké ji známe.

Milovníci ostrých hatchbacků už určitě netrpělivě vyčkávají dalších informací o nové Hondě Civic Type-R, jejíž předchozí verze se považuje za jednu z nejlepších předokolek na trhu. Propagační akce jsou už v plném proudu, třeba v dubnu si novinka ještě v kamufláži střihla rekord ve své koncepci na technicky náročném okruhu Suzuka.

Datum oficiálního debutu byl nyní vyzrazen ředitelem australského zastoupení Stephenem Collinsem. „Naplno se ukáže v červnu, během evropského léta. V kamufláži už jsme toho ukázali dost,“ řekl pro magazín Carsales. Stačí už tedy počkat jen měsíc. Debut vozu bude následován červencovou premiérou v Americe při IndyCar.

Připomeňme si, že 11. generace Hondy Civic Type-R bude ostrý hatchback klasického střihu, s motorem bez hybridní pomoci a 6stupňovou manuální převodovkou. Velmi pravděpodobný je samosvor bez příplatku. Přítomnost na evropském trhu je tutovka. Zatím se ale zdá, že půjde o rozloučení Hondy s čistě spalovacími motory. 

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

Diskuze (1) Další článek: Americká IIHS zvažuje zvýšení požadavků na automatické brzdění. Výsledky testů v 40 km/h už nestačí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,