Nová Honda Civic se ukazuje v podobě prototypu. Je jednoduchá, bude se líbit

Vůči současné generaci působí novinka elegantnějším dojmem, a to rovněž v interiéru.

Předzvěst toho, jak bude vypadat nová, v pořadí již jedenáctá generace Hondy Civic. Japonská automobilka odhaluje nový Civic Sedan pro americký trh prozatím ve fázi prototypu, daleko od sériové formy ale novinka určitě není. Ostatně produkční verzi chystá Honda uvést někdy na začátku příštího roku.

Kromě sedanu Honda potvrzuje i příchod nám bližšího hatchbacku, a to včetně nové generace hot hatche Type R. Nové designové směřování amerického sedanu bychom tak očekávali i na potencionální evropské specifikaci – její příchod však Honda zatím oficiálně nepotvrdila.  

Minitest Honda Civic Type R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Minitest Honda Civic Type R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Zamračený výraz Civicu zůstává, s novou maskou ale přichází jednoduší design bez zbytečných příkras. A přestože nový Civic vychází z platformy současné generace, má ve výsledku širší postoj a nižší siluetu. Zjednodušení linií jde vidět i na zádi sedanu s novými svítilnami a bez dosavadních falešných otvorů a mřížek v nárazníku.  

Mnohem elegantněji teď vypadá na prozatím jediné ilustrace i interiér Civicu. Honda se chytila cesty redukce fyzických tlačítek, středový panel je osazen pouze otočnými voliči klimatizace a výdechy jsou v jedné linii zakomponovány do celé délky palubní desky. Obrazovka infotainmentu trčí nahoru do prostoru a před řidičem se objeví plně digitální přístrojový štít.

Honda se přidává ke koncernu FCA. S pomocí Tesly chce splnit emisní limity

Honda se přidává ke koncernu FCA. S pomocí Tesly chce splnit emisní limity

Dále Honda zmiňuje příchod nových asistenčních a bezpečnostních funkcí i poslední novinky v technologii airbagů. Úpravami samotné konstrukce vozu má poté novinka zajistit ještě vyšší úroveň bezpečí, jak pro posádku uvnitř, ale také s ohledem na ochranu chodců. Do detailů však výrobce zatím nezachází.

O technice pod kapotou se Honda v tiskové zprávě také zatím nezmiňuje. Především se tedy chce zaměřit na designové směřování nové generace Civicu.

Honda

Japonská Honda vedle automobilů a motocyklů vyrábí také samostatné motory, elektrogenerátory nebo zahradní techniku. Společnost založil v roce 1948 Soichiro Honda. Od roku 1950 to je největší světový výrobce motocyklů.

Honda Civic • Honda Jazz • Honda CR-V • Honda HR-V • Honda NSX • Honda E

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

včera | Jan Mička | 37 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků