Nová homologace Octavie WRC

Vedení týmu Škoda Motorsport oznamuje, že se zúčastní letošního desátého podniku Mistrovství světa FIA - Kyperské Rallye – který po rozhodnutí komisařů FIA nahradí původně plánovanou Čínskou Rallye.
Nová homologace Octavie WRC
Vedení týmu Škoda Motorsport oznamuje, že se zúčastní letošního desátého podniku Mistrovství světa FIA - Kyperské Rallye – který po rozhodnutí komisařů FIA nahradí původně plánovanou Čínskou Rallye. Tým Škoda Motorsport měl ve svém programu Korsickou Rallye, ale zařazení kyperské soutěže do kalendáře MS FIA 2000 nabídlo mladoboleslavskému týmu výhodnější kombinaci jednotlivých soutěží. Toto rozhodnutí komentuje manažer týmu Škoda Motorsport Pavel Janeba:

„Během posledních třech podniků světového šampionátu bychom rádi otestovali připravovanou novou evoluci Octavie WRC pro rozšířený program soutěží, který nás v příštím roce čeká. Přestože jsme původně plánovali účast na soutěžích na Korsice, v Itálii a ve Velké Británii, nakonec jsme se rozhodli na místo asfaltové Korsiky jet na náročné šotolině kyperské soutěže. To znamená, že místo dvou, po sobě jdoucích, asfaltových soutěžích si v závěru sezóny vyzkoušíme rozbitou a tvrdou, kamenitou šotolinu na Kypru, na severu Itálie klasický asfalt v Sanremu a klouzavé bláto a hlínu na Britské rallye ve Waleských lesích. Zisk nových potřebných poznatků a zkušeností je pro vývoj nové evoluce Octavie WRC v přípravě na budoucí sezónu 2001 pro mladoboleslavský tým nezbytný.“

Přestože Kyperská Rally byla poprvé ve své historii organizací FIA povýšena ze soutěže mistrovství Evropy na oficiální podnik MS FIA až nyní, Škoda Motorsport tuto rallye velmi dobře zná s předchozích ročníků, kdy tým s vozy Octavia Kit Car v kategorii formule 2 získal několik cenných vavřínů. Ačkoliv je kyperské inferno mnohými odborníky považované za ještě náročnější rallye než je keňská Safari nebo řecká Acropolis, spolehlivost vozů Škoda napomohla Trinerovi k zisku celkového druhého místa a prvenství ve třídě v roce 1998 a Siberovi k prvnímu místu ve třídě a pátému místu absolutní klasifikace v roce 1999.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků