Nová generece Mercedesu E se již testuje (spy photos)

Mercedes obnovuje své modely jako na běžícím pásu. Špionážním fotografům se podařilo zachytit pečlivě zamaskovanou třídu E, která dostane kódové označení W212.

Ze zachyceného vozu se toho příliš rozpoznat nedá, napovědět však může přiložená ilustrace. Jak je vidět, některé prvky se již objevili v luxusní třídě S, jiné zase v nyní představovaném Céčku. Naopak přední světlomety nápadně připomínají Lexus GS. Celkové by měl být vůz větší, než současná generace.

Do představení nové třídy E je však ještě daleko, stát by se tak mohlo nejdříve koncem příštího roku, ale neoficiální zdroje hovoří až o roku 2009. Již nyní jsou ale k dispozici informace ohledně elektronických systémů, které se pro třídu E vyvíjejí. Jde například o systém opouštění jízdních pruhů, senzor pohybu očí řidiče, senzor stavu vozovky a stabilizační systém, který bude schopen zásahy do řízení vylučovat boční vítr.

Pod kapotou „éčka“ se objeví nové i známé agregáty se čtyřmi, šesti i osmi válci. Vrcholem nabídky pak bude 6,2-litrový osmiválec s označením E63 AMG a výkonem okolo 520 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Mercedes E-Klasse pod pečlivým maskováním

Klepněte pro větší obrázek Foto a ilustrace © Automedia
Ilustrace

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků