Nová generece Mercedesu E se již testuje (spy photos)

Mercedes obnovuje své modely jako na běžícím pásu. Špionážním fotografům se podařilo zachytit pečlivě zamaskovanou třídu E, která dostane kódové označení W212.

Ze zachyceného vozu se toho příliš rozpoznat nedá, napovědět však může přiložená ilustrace. Jak je vidět, některé prvky se již objevili v luxusní třídě S, jiné zase v nyní představovaném Céčku. Naopak přední světlomety nápadně připomínají Lexus GS. Celkové by měl být vůz větší, než současná generace.

Do představení nové třídy E je však ještě daleko, stát by se tak mohlo nejdříve koncem příštího roku, ale neoficiální zdroje hovoří až o roku 2009. Již nyní jsou ale k dispozici informace ohledně elektronických systémů, které se pro třídu E vyvíjejí. Jde například o systém opouštění jízdních pruhů, senzor pohybu očí řidiče, senzor stavu vozovky a stabilizační systém, který bude schopen zásahy do řízení vylučovat boční vítr.

Pod kapotou „éčka“ se objeví nové i známé agregáty se čtyřmi, šesti i osmi válci. Vrcholem nabídky pak bude 6,2-litrový osmiválec s označením E63 AMG a výkonem okolo 520 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Mercedes E-Klasse pod pečlivým maskováním

Klepněte pro větší obrázek Foto a ilustrace © Automedia
Ilustrace

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků