Nová generece Mercedesu E se již testuje (spy photos)

Mercedes obnovuje své modely jako na běžícím pásu. Špionážním fotografům se podařilo zachytit pečlivě zamaskovanou třídu E, která dostane kódové označení W212.

Ze zachyceného vozu se toho příliš rozpoznat nedá, napovědět však může přiložená ilustrace. Jak je vidět, některé prvky se již objevili v luxusní třídě S, jiné zase v nyní představovaném Céčku. Naopak přední světlomety nápadně připomínají Lexus GS. Celkové by měl být vůz větší, než současná generace.

Do představení nové třídy E je však ještě daleko, stát by se tak mohlo nejdříve koncem příštího roku, ale neoficiální zdroje hovoří až o roku 2009. Již nyní jsou ale k dispozici informace ohledně elektronických systémů, které se pro třídu E vyvíjejí. Jde například o systém opouštění jízdních pruhů, senzor pohybu očí řidiče, senzor stavu vozovky a stabilizační systém, který bude schopen zásahy do řízení vylučovat boční vítr.

Pod kapotou „éčka“ se objeví nové i známé agregáty se čtyřmi, šesti i osmi válci. Vrcholem nabídky pak bude 6,2-litrový osmiválec s označením E63 AMG a výkonem okolo 520 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Mercedes E-Klasse pod pečlivým maskováním

Klepněte pro větší obrázek Foto a ilustrace © Automedia
Ilustrace

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 6 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků