Nová generace turbomotorů Fordu v roce 2009

Na začátku července jsme vám přinesli informace o nové generaci motorů automobilky Ford. Ty se přidrží trendu poslední doby a nabídnou přímé vstřikování benzínu a také přeplňování. I když původně nebylo zcela zřejmé, kdy se dané motory na trhu objeví, první vlaštovky jsou zde.

Vůbec první agregát nové generace se objeví v roce 2009 a to v novém Lincolnu MKS. Půjde o šestiválec o objemu 3,5 litru s přímým vstřikováním paliva a přeplňováním. Výsledek je pak zcela jasný. Výkon 305 kW (415 k) a točivý moment 540 Nm.

U Lincolnu bude tento agregát doprovázen zcela novým šestistupňovým automatem PowerShift, který bude disponovat dvojicí spojek a půjde tedy o obdobu převodovky DSG.

Stejná technika, tedy přímý vstřik a přeplňování bude navíc dostupné i u motoru 5,0 V8 a u motoru 6,2 V8, které budou určeny pro velké SUV a pick-upy. Ovšem zde nejsou k dispozici žádné přesnější technické údaje.

Zcela nový agregát, který by se měl také objevit v roce 2009, ovšem v amerických modelech Fusion a Edge bude čtyřválec o objemu 2,5 l se stejnou technikou. Ten by měl ve vrcholné verzi dosahovat výkonu až 300 koní a zřejmě by se měl také podívat do Evropy.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků