Nová generace Saabu 9-3 bude zřejmě podstatně menší

Přísnější emisní limity v Evropě a Spojených státech přinutily Saab k zamyšlení a zvážení všech okolností ohledně příprav nové generace Saabu 9-3. Současná verze je postavena na platformě Epsilon, kterou sdílí spolu s Opelem Vectra, Chevroletem Malibu a Pontiacem G6.

Nová generace měla dostat prodlouženou platformu Epsilon 2, podobně jako Opel Insignia, ale zřejmě se tak nestane. Automobilka a koncern General Motors totiž s velkou pravděpodobností posunou model 9-3 o patro níž, do nižší střední třídy a jeho přímým konkurentem by se stalo například Audi A3.

Menší rozměry ale nutí vývojáře k co nejlepšímu využiti vnitřního prostoru a ergonomii. Nová „devět-trojka“ má používat tenčí dveře, které ale naopak díky použitým technologiím mají být bezpečnější než doposud. Saab rovněž zvažuje umístit výrobu nové generace do Spojených států, a tak je jasné, že Amerika je pro automobilku velmi důležitým trhem. Druhým důvodem je pochopitelně klesající dolar, což přináší ekonomickou výhodu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků