Nová generace Opelu Astra bude vyráběna v Německu. Velká Británie stále nemá jasno

Bude se nová generace Opelu, respektive Vauxhallu Astra, nadále vyrábět i ve Velké Británii? V konečném rozhodnutí bude mít samozřejmě prsty Brexit.

Opel se již pomalu chystá na uvedení nové generace hatchbacku Astra, který má vstoupit do výroby v roce 2021. S vyjednáváními ohledně vystoupení Spojeného království z Evropské unie musí ovšem automobilka řešit, kde nakonec výroba novinky bude vlastně probíhat. Prozatím má zůstat domovem Opelu (a britského Vauxhallu) Astra továrna v Ellesmere Portu.

Dopad Brexitu: Výroba aut ve Spojeném království klesla skoro o polovinu!

Dopad Brexitu: Výroba aut ve Spojeném království klesla skoro o polovinu!

Kromě Ellesmere Portu poblíž Liverpoolu, kde se vyrábí současná generace Astry a tato modelová řada zde má historii už od roku 1981, se dnes hatchback Opelu vyrábí také v polských Gliwicích. Vedení francouzského koncernu PSA, pod něhož nyní německý Opel patří, by však nejraději ponechalo výrobu nové generace právě na Ellesmere Portu.

Dále již Opel oficiálně potvrdil, že kromě diskutovaného Ellesmere Portu, bude nová Astra vyráběna také v německém závodě v Rüsselsheimu. Celkově by pak měla novinka vznikat ve dvou továrnách, produkce modelu v Polsku má být tedy ukončena.

Nový Opel Corsa podruhé: Už známe nabídku spalovacích motorů, vrcholem je 130 koní

Nový Opel Corsa podruhé: Už známe nabídku spalovacích motorů, vrcholem je 130 koní

Nic ale není pevně rozhodnuto, protože PSA musí nejprve vyhodnotit, zda se výroba nové Astry ve Velké Británii vyplatí. A to samozřejmě v ohledu na stále nejasné podmínky odchodu Spojeného království z EU, což v poslední době zavařilo nejen mnoha domácím automobilkám, ale také výrobcům, kteří na půdě Spojeného království vozy pouze lokálně vyrábí.

Nová generace Astry již dostane základ v technice koncernu PSA. Máme tedy očekávat platformu EMP2, která už zajistí i zástavbu elektrifikovaného ústrojí. Je pravděpodobné, že po vzoru menší Corsy přijede i Astra rovněž v čistě elektrické formě. Na spalovací motory se však ještě nezapomene.

V galerii současná generace Opelu Astra.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 10 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků