Nová generace Opelu Astra bude vyráběna v Německu. Velká Británie stále nemá jasno

Bude se nová generace Opelu, respektive Vauxhallu Astra, nadále vyrábět i ve Velké Británii? V konečném rozhodnutí bude mít samozřejmě prsty Brexit.

Opel se již pomalu chystá na uvedení nové generace hatchbacku Astra, který má vstoupit do výroby v roce 2021. S vyjednáváními ohledně vystoupení Spojeného království z Evropské unie musí ovšem automobilka řešit, kde nakonec výroba novinky bude vlastně probíhat. Prozatím má zůstat domovem Opelu (a britského Vauxhallu) Astra továrna v Ellesmere Portu.

Dopad Brexitu: Výroba aut ve Spojeném království klesla skoro o polovinu!

Dopad Brexitu: Výroba aut ve Spojeném království klesla skoro o polovinu!

Kromě Ellesmere Portu poblíž Liverpoolu, kde se vyrábí současná generace Astry a tato modelová řada zde má historii už od roku 1981, se dnes hatchback Opelu vyrábí také v polských Gliwicích. Vedení francouzského koncernu PSA, pod něhož nyní německý Opel patří, by však nejraději ponechalo výrobu nové generace právě na Ellesmere Portu.

Dále již Opel oficiálně potvrdil, že kromě diskutovaného Ellesmere Portu, bude nová Astra vyráběna také v německém závodě v Rüsselsheimu. Celkově by pak měla novinka vznikat ve dvou továrnách, produkce modelu v Polsku má být tedy ukončena.

Nový Opel Corsa podruhé: Už známe nabídku spalovacích motorů, vrcholem je 130 koní

Nový Opel Corsa podruhé: Už známe nabídku spalovacích motorů, vrcholem je 130 koní

Nic ale není pevně rozhodnuto, protože PSA musí nejprve vyhodnotit, zda se výroba nové Astry ve Velké Británii vyplatí. A to samozřejmě v ohledu na stále nejasné podmínky odchodu Spojeného království z EU, což v poslední době zavařilo nejen mnoha domácím automobilkám, ale také výrobcům, kteří na půdě Spojeného království vozy pouze lokálně vyrábí.

Nová generace Astry již dostane základ v technice koncernu PSA. Máme tedy očekávat platformu EMP2, která už zajistí i zástavbu elektrifikovaného ústrojí. Je pravděpodobné, že po vzoru menší Corsy přijede i Astra rovněž v čistě elektrické formě. Na spalovací motory se však ještě nezapomene.

V galerii současná generace Opelu Astra.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků