Nová generace Opelu Astra bude vyráběna v Německu. Velká Británie stále nemá jasno

Bude se nová generace Opelu, respektive Vauxhallu Astra, nadále vyrábět i ve Velké Británii? V konečném rozhodnutí bude mít samozřejmě prsty Brexit.

Opel se již pomalu chystá na uvedení nové generace hatchbacku Astra, který má vstoupit do výroby v roce 2021. S vyjednáváními ohledně vystoupení Spojeného království z Evropské unie musí ovšem automobilka řešit, kde nakonec výroba novinky bude vlastně probíhat. Prozatím má zůstat domovem Opelu (a britského Vauxhallu) Astra továrna v Ellesmere Portu.

Dopad Brexitu: Výroba aut ve Spojeném království klesla skoro o polovinu!

Dopad Brexitu: Výroba aut ve Spojeném království klesla skoro o polovinu!

Kromě Ellesmere Portu poblíž Liverpoolu, kde se vyrábí současná generace Astry a tato modelová řada zde má historii už od roku 1981, se dnes hatchback Opelu vyrábí také v polských Gliwicích. Vedení francouzského koncernu PSA, pod něhož nyní německý Opel patří, by však nejraději ponechalo výrobu nové generace právě na Ellesmere Portu.

Dále již Opel oficiálně potvrdil, že kromě diskutovaného Ellesmere Portu, bude nová Astra vyráběna také v německém závodě v Rüsselsheimu. Celkově by pak měla novinka vznikat ve dvou továrnách, produkce modelu v Polsku má být tedy ukončena.

Nový Opel Corsa podruhé: Už známe nabídku spalovacích motorů, vrcholem je 130 koní

Nový Opel Corsa podruhé: Už známe nabídku spalovacích motorů, vrcholem je 130 koní

Nic ale není pevně rozhodnuto, protože PSA musí nejprve vyhodnotit, zda se výroba nové Astry ve Velké Británii vyplatí. A to samozřejmě v ohledu na stále nejasné podmínky odchodu Spojeného království z EU, což v poslední době zavařilo nejen mnoha domácím automobilkám, ale také výrobcům, kteří na půdě Spojeného království vozy pouze lokálně vyrábí.

Nová generace Astry již dostane základ v technice koncernu PSA. Máme tedy očekávat platformu EMP2, která už zajistí i zástavbu elektrifikovaného ústrojí. Je pravděpodobné, že po vzoru menší Corsy přijede i Astra rovněž v čistě elektrické formě. Na spalovací motory se však ještě nezapomene.

V galerii současná generace Opelu Astra.

Opel

Němec Adam Opel založil svou společnost už v roce 1862. Od roku 1899 v ní začal vyrábet automobily a v roce 1914 se stal největším německým výrobcem.

V letech 1929–1931 se vlastníkem Opelu stal General Motors. Od roku 2017 byl Opel dceřinou společností koncernu Groupe PSA, od roku 2021 patří do skupiny Stellantis.

Opel Astra • Opel Corsa • Opel Crossland X • Opel Grandland X • Opel Mokka • Opel Zafira • Opel Combo • Insignia Country Tourer • Insignia GSi

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků