Nová generace Opelu Astra bude vyráběna v Německu. Velká Británie stále nemá jasno

Bude se nová generace Opelu, respektive Vauxhallu Astra, nadále vyrábět i ve Velké Británii? V konečném rozhodnutí bude mít samozřejmě prsty Brexit.

Opel se již pomalu chystá na uvedení nové generace hatchbacku Astra, který má vstoupit do výroby v roce 2021. S vyjednáváními ohledně vystoupení Spojeného království z Evropské unie musí ovšem automobilka řešit, kde nakonec výroba novinky bude vlastně probíhat. Prozatím má zůstat domovem Opelu (a britského Vauxhallu) Astra továrna v Ellesmere Portu.

Dopad Brexitu: Výroba aut ve Spojeném království klesla skoro o polovinu!

Dopad Brexitu: Výroba aut ve Spojeném království klesla skoro o polovinu!

Kromě Ellesmere Portu poblíž Liverpoolu, kde se vyrábí současná generace Astry a tato modelová řada zde má historii už od roku 1981, se dnes hatchback Opelu vyrábí také v polských Gliwicích. Vedení francouzského koncernu PSA, pod něhož nyní německý Opel patří, by však nejraději ponechalo výrobu nové generace právě na Ellesmere Portu.

Dále již Opel oficiálně potvrdil, že kromě diskutovaného Ellesmere Portu, bude nová Astra vyráběna také v německém závodě v Rüsselsheimu. Celkově by pak měla novinka vznikat ve dvou továrnách, produkce modelu v Polsku má být tedy ukončena.

Nový Opel Corsa podruhé: Už známe nabídku spalovacích motorů, vrcholem je 130 koní

Nový Opel Corsa podruhé: Už známe nabídku spalovacích motorů, vrcholem je 130 koní

Nic ale není pevně rozhodnuto, protože PSA musí nejprve vyhodnotit, zda se výroba nové Astry ve Velké Británii vyplatí. A to samozřejmě v ohledu na stále nejasné podmínky odchodu Spojeného království z EU, což v poslední době zavařilo nejen mnoha domácím automobilkám, ale také výrobcům, kteří na půdě Spojeného království vozy pouze lokálně vyrábí.

Nová generace Astry již dostane základ v technice koncernu PSA. Máme tedy očekávat platformu EMP2, která už zajistí i zástavbu elektrifikovaného ústrojí. Je pravděpodobné, že po vzoru menší Corsy přijede i Astra rovněž v čistě elektrické formě. Na spalovací motory se však ještě nezapomene.

V galerii současná generace Opelu Astra.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků